Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Jak spakować się na wyjazd? Oto 6 przydatnych wskazówek

Jeśli myśl o pakowaniu się przed wyjazdem, czy to na egzotyczną wycieczkę, weekend w Rzymie, czy też na wczasy na greckiej wyspie sprawia, że dostajesz gęsiej skórki, lub może zdarzyło Ci się spoglądać zazdrośnie na innych podróżujących, czekających na odprawę z elegancko spakowaną walizką, gdy Twój bagaż wręcz pękał w szwach, to… Najprawdopodobniej pakowanie się nie jest Twoją mocną stroną.

Okazuje się, że większość z nas ma tendencję do nadmiernego pakowywania walizki, czy też zabierania rzeczy, które później nawet przez chwilę nie są potrzebne. Jak zatem się spakować mądrze, wygodnie i tak, aby wyjazd był naprawdę udany?

1. Zaopatrz się w odpowiednie walizki

Zanim zaczniesz się pakować, sięgnij po odpowiednią walizkę, plecak lub torbę – wszystko zależeć będzie tutaj przede wszystkim od sposobu podróżowania oraz oczywiście Twoich preferencji. Wybierając konkretne rozwiązanie, kieruj się nie tylko solidnością i ceną, ale przede wszystkim rozmiarem. Chodzi bowiem o to, aby torba lub walizka była możliwie jak najmniejsza. Duże walizki sprawiają, że zabieramy więcej niż planowaliśmy, najczęściej zupełnie niepotrzebnych rzeczy.

Jeśli udajesz się w podróż samolotem, sprawdź koniecznie wytyczne linii lotniczych w zakresie dopuszczalnych rozmiarów i wagi bagażu. W przypadku np. linii Wizzair, w 2018 będziesz mógł wnieść bezpłatnie na pokład samolotu bagaż podręczny o rozmiarze 55 x 40 x 23 cm. Natomiast waga tego bagażu to maksymalnie 10 kg.

2. Przygotuj rzeczy na wyjazd i… spakuj połowę z nich

W pakowaniu się popłaca bycie minimalistą. Ciężka, przeładowana walizka jest nie tylko niewygodna, ale po prostu kłopotliwa. Zresztą, i tak wiele z rzeczy, które ze sobą zabieramy, okazuje się nieprzydatnych. Dlatego nie pakuj rzeczy „na zapas”. Nie wyjeżdżasz zapewne na koniec świata, w odludne miejsce, w którym nie ma sklepów… Jeśli wystąpi taka konieczność, kupisz na miejscu to, co będzie Ci potrzebne.

To, co znajdzie się w Twojej walizce, powinno ściśle odpowiadać miejscu, w które się udajesz oraz charakterowi samego pobytu. Jeśli są to np. wczasy w tropikach, odłóż ciepły dres i buty na wysokim obcasie…

Nie pakuj także rzeczy w myśl zasady „może się przyda”. Z pewnością nie przyda się!

3. Skomponuj zestawy

Nie pakuj spodni, do których pasuje Ci tylko jedna koszulka. To wyjątkowo niepraktyczne. Myśl zestawami i komponuj je. Wybierz szorty, do których pasuje koszulka nr 1, 2 i 3 – tak zyskasz zestawy na trzy kolejne dni.  Możesz się zatem pakować według schematu: 3 góry (koszulki/bluzki/koszule) na 1 dół (szorty/jeansy), lub też 3 sukienki do 1 bluzy/swetra/sportowej marynarki.

4. Przygotuj rzeczy do spakowania

Pakując się, nie wrzucaj po kolei wszystkiego do walizki. To wywoła jedynie chaos i sprawi, że stracisz w końcu kontrolę nad tym, co pakujesz. Wyciągnij z szaf najpierw wszystko, co zamierzasz zabrać, a dopiero potem zacznij to wkładać do walizki. Istotne jest także, aby spakować się „na raz”, czyli nie rozciągać pakowania w czasie. Jeśli będziesz pakować się przez kilka dni, co chwilę dorzucając coś do walizki, stracisz kontrolę nad swoim bagażem i zapomnisz co, już masz, a co jeszcze nie zostało spakowane. Tutaj przydaje się także lista rzeczy do zabrania – sporządź ją, a następnie pakuj się zgodnie z tym, co spisałeś.

5. Korzystaj z miniaturowych wersji produktów

W drogerii bez problemu znajdziesz miniaturowe opakowania szamponu, żelu pod prysznic, czy pasty do zębów. To świetne rozwiązanie, gdyż małe opakowania nie obciążają bagażu, a ilość kosmetyków najprawdopodobniej okaże się wystarczająca. Jeśli nie, zawsze możesz dokupić dany kosmetyk na miejscu.

6. Wykorzystaj swój spryt i umiejętności organizacyjne

Wykorzystaj wolne przestrzenie pomiędzy poszczególnymi rzeczami, na upchanie innych, mniejszych, miękkich przedmiotów. Zacznij pakowanie do ciężkich przedmiotów lub tych o nietypowych kształtach (buty). Zakończ natomiast rzeczami, które nie chcesz, aby się pogniotły.