Formularz rezerwacyjny

Międzynarodowy port lotniczy Warszawa Modlin

Otwarte w 2012 roku lotnisko w Modlinie to drugi co do wielkości port lotniczy na terenie aglomeracji warszawskiej. Port lotniczy Warszawa Modlin obsługuje przede wszystkim loty krótkiego i średniego zasięgu (zarówno do polskich, jak i większych europejskich miast), i stanowi wsparcie dla znacznie większego lotniska Chopina w Warszawie.

Zbudowany na terenie dawnego lotniska wojskowego, port lotniczy Warszawa Modlin otrzymał w 2005 roku status lotniska publicznego (na mocy porozumienia z Agencją Mienia Wojskowego). Uruchomienie lotniska w warszawskim Modlinie przeciągnęło się jednak z powodu sporów prawnych. Nasz parking długoterminowy oddalony jest od lotniska o jedynie 50 metrów. Skorzystaj z promocyjnej oferty, jeżeli wybierasz się w podróż na dłuższy okres!

 

Warszawa - lotnisko modlinLotniska - warszawa modlinParking przy modlinie Warszawa

 

Port lotniczy w Modlinie – przydatne informacje

Terminal lotniska Modlin posiada dwie kondygnacje o łącznej powierzchni 13 128 metrów kwadratowych. Jego wnętrze jest nowoczesne i ergonomiczne, a wyraźny podział na strefy gwarantuje komfort oraz łatwość poruszania się. Jeżeli zostawisz swój samochód na parkingu przy lotnisku w Modlinie, nasza taksówka zawiezie Cię w zaledwie 3 minuty pod terminal odlotów.

Pas startowy portu lotniczego w Warszawie jest długi na 2500 metrów i szeroki na 45 metrów. Wyposażono go również w pełne oświetlenie (światła podejścia, światła krawędziowe i progowe). Dzięki dwóm drogom kołowania, samoloty mogą bezpiecznie i wygodnie opuszczać pas startowy.

Lotnisko Warszawa Modlin obsługuje łącznie 44 kierunki, w tym połączenia krajowe, jak i zagraniczne – to między innymi popularne Paryż Beauvais, Bergamo, Barcelona, London Stansted, Rzym Ciampino, Glasgow International, Bruksela-Charleroi, Oslo Rygge, Madryt czy Lizbona. Port lotniczy w Warszawie to również miejsce przesiadkowe dla osób rozpoczynających swoją podróż w innym mieście w Polsce, czy za granicą.

 

Coraz lepsze wyniki lotniska Warszawa Modlin

Początkowo maksymalną przepustowość lotniska Warszawa Modlin oceniano na 2,2-2,4 mln osób rocznie, obecnie jest to 3-3,5 mln osób rocznie. Od początku swojego funkcjonowania, port lotniczy Warszawa Modlin obsłużył ponad 6 milionów pasażerów.

Wyjątkowo gorące dla portu lotniczego Warszawa Modlin okazały się zeszłoroczne wakacje – tylko na przestrzeni nieco ponad dwóch miesięcy (od 24.06.2016r. do 31.08.2016r.), z portu lotniczego Warszawa Modlin skorzystało niemal 600 tys. pasażerów w ruchu regularnym!

 

Szukasz korzystnej oferty na postój długoterminowy w pobliżu lotniska? Sprawdź Modlin Parking – najtańszy parking w Modlinie.