Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Lotnisko Modlin Warszawa

Lotnisko Modlin z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród podróżujących. Nic w tym dziwnego – jest nowoczesny, przystosowany do potrzeb podróżnych, zadbano w nim o każdy szczegół tak, aby szybko i w pełni profesjonalnie obsłużyć pasażerów podróżujących samolotami. Dowiedz się, za co podróżni pokochali port lotniczy Modlin w Warszawie.

Odloty z Warszawy w każdą stronę świata

Ten znajdujący się 35 km od Warszawy, w miejscowości Nowy Dwór, port lotniczy obsługuje każdego dnia ok. 7 tysięcy pasażerów, co w ciągu roku daje imponujący wynik ok. 3,5 milionów podróżnych. Tak duża popularność Modlina to zasługa nie tylko jego nowoczesnej infrastruktury połączonej z szybką i profesjonalną obsługą, ale również z możliwością wyboru ponad 50 różnych kierunków podróży. Jest on też ceniony ze względu na sprawną i szybką komunikację, która zapewnia bezpośrednie połączenie nie tylko z/do Warszawy, ale i wielu innych polskich miast. Dzięki takiemu udogodnieniu bezproblemowo dostaniemy się do celu i to bez konieczności dźwigania ciężkich walizek.

Dokąd polecieć z portu lotniczego Modlin?

Nie wiesz dokąd polecieć na wakacje? Odwiedź stronę internetową lotniska Modlin, która może stać się inspiracją zarówno do dalekich, jak i nieco bliższych wakacyjnych podróży. Ponieważ port lotniczy obsługiwany jest między innymi przez tanie linie lotnicze Ryanair, zawsze możemy znaleźć promocyjne loty w atrakcyjnej cenie. Najpopularniejsze, na jakie decydują się urlopowicze to:

Modlin Parking skonstruował swoją ofertę również z myślą o najchętniej wybieranych biznesowych destynacjach, dlatego znajdziesz tu także loty do: Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Norwegii, Danii, Szwecji, Hiszpanii czy Włoch.

Bez atrakcyjnych połączeń nie pozostawiono również podróżujących za pracą Polaków. Port lotniczy wyselekcjonował najchętniej wybierane przez emigrantów zarobkowych kierunki i przygotował stałą ofertę dla wszystkich wybierających się do: Londynu, Dublina, Brukseli, Oslo, Glasgow, Manchesteru, Edynburga, Belfastu, Eindhoven, Sztokholmu czy Kolonii.

Warszawa - lotnisko modlinLotniska - warszawa modlinParking przy modlinie Warszawa

Nowoczesny i ergonomiczny port lotniczy Warszawa Modlin

Lotnisko Modlin to stanowiący 13 128 metrów kwadratowych powierzchni dwukondygnacyjny terminal, który został zaprojektowany w taki sposób, by stać się nowoczesnym oraz w pełni ergonomicznym portem lotniczym. Poruszanie się po terminalu lotniska odbywa się szybko i sprawnie; został on również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przygotowano specjalnie oznaczone stanowiska, dzięki którym odprawa przebiega łatwo i w pełni profesjonalnie; w razie jakichkolwiek trudności można skorzystać z pomocy asysty.

Na terenie lotniska znajduje się także: ogólnodostępne bezpłatne WiFi, strefa gastronomiczna, w której podróżujący mogą wypoczywać oraz spokojnie spożywać posiłki, a także ratownicy medyczni, kantory, bankomaty czy sklepy.

Jak dojechać na lotnisko Modlin Warszawa?

Port w Nowym Dworze, z myślą o komforcie podróżnych, zatroszczył się także o sprawną i szybką komunikację. W tym celu powstał ModlinBus, który każdego dnia odbywa prawie 50 kursów z centrum Warszawy (Plac Defilad) pod same drzwi terminalu odlotów. Dzięki takiemu rozwiązaniu pasażerowie nie muszą dźwigać ciężkich walizek, a także tracić czasu na długie dojazdy. Ten ekspresowy transport (40 minut) dostosowany jest do godzin odlotów oraz przylotów samolotów. Bilet można zakupić na samym lotnisku, jak również w autobusie oraz za pośrednictwem Internetu. Płatność realizowana jest na kilka sposobów: gotówką w złotówkach lub w wybranej walucie obcej, a także kartą.

Jak dojechać z Warszawy do Modlina?

Najłatwiejszym sposobem dotarcia na lotnisko jest podróż własnym samochodem. W pobliżu lotniska znajduje się wiele parkingów, które oferują korzystne ceny za długoterminowy postój. Jeżeli jednak nie możesz sobie pozwolić na samodzielny dojazd, to skorzystaj z autobusów i pociągów. Bezpośredni autokar z centrum Warszawy linii ModlinBus i OKBus kursuje codziennie w dzień i w nocy z i na terminal lotniska. Jeżeli chodzi o pociąg, to centrum Warszawy połączone jest linią kolejową ze stacją Modlin. Tam jednak należy przesiąść się w autobus. Podróż z centrum miasta na lotnisko nie powinna wynieść więcej niż 60 minut.

Na lotnisko spoza Warszawy

Lotnisko Modlin kierowane jest jednak nie tylko do Warszawiaków. Dlatego przygotowano kilka propozycji dotarcia do portu podróżnym spoza stolicy. Mogą zdecydować się oni na ofertę PKP lub busów. Te ostatnie łączą Modlin z Lublinem (Contbus), Ornetą, Olsztynem, Olszynkiem (Radex), Łodzią, Toruniem, Ciechocinkiem, Włocławkiem i Płockiem (Okbus). Lista tras obejmuje też Białystok, Jeżewo, Zambrów Mazowiecki, Wyszków (Podlasie – Express), Suwałki, Augustów, Ełk, Grajewo, Szczuczyn, Stawiski oraz Łomżę (Żak Express). Szczegółowe informacje odnośnie godzin odjazdu znajdują się na stronie wskazanych przewoźników.

Pociągiem na lotnisko?

Drugim rozwiązaniem jest pociąg. Koleje Mazowieckie, EIC oraz TLK zapewniają szybki dojazd do lotniska Warszawa Modlin z Gdyni, Kołobrzegu, Kielc, Katowic czy Krakowa. Koleje Mazowieckie, by podróżujący w pełni komfortowo dostali się na terminal, przygotowały specjalne busy, które dostosowane są do godzin przyjazdu pociągów. Co więcej, przewoźnik oferuje podróż z/do portu na jednym bilecie – bilecie lotniskowym, co zdecydowanie ułatwia podróżującym korzystanie z takiego transportu. Podróżując na trasie do/z stolicy dostaniemy się nowoczesnymi, klimatyzowanymi i szybkimi pociągami Elf. Wagony dostosowane są zarówno do osób niepełnosprawnych, jak i do tych, którzy przewożą liczne i ciężkie bagaże.

Podróż własnym samochodem – wygodniej na parkingu Modlin

Podróże służbowe i rodzinne wakacje staną się czystą przyjemnością, ponieważ Modlin zapewnia 24h parking strzeżony oraz wypożyczalnie aut. Dostanie się do portu lotniczego, a także powrót z niego przebiega więc sprawnie i bezproblemowo.

Parking przy lotnisku w Warszawie skierowany jest nie tylko do biznesmenów, ale i do każdego zmotoryzowanego podróżnika, który chce w pełni komfortowo dostać się na lotnisko własnym samochodem. Parking przy lotnisku Modlin dysponuje ponad 1300 miejscami postojowymi, które dostosowane są do potrzeb klientów. Został on podzielony na parking PA1 oraz PA7. Pierwszy znajduje się tuż przy drzwiach do terminalu. To oferta dla osób, które potrzebują postoju na 1-3 doby. PA7 to natomiast dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozostawić swój samochód na dłużej niż 4 dni. Poza tym podróżni mogą korzystać również z bezpłatnego transferu do/z terminala.

Szukasz korzystnej oferty na parking długoterminowy w pobliżu lotniska? Sprawdź Modlin Parking – najtańszy parking w Modlinie.

Lotnisko Modlin Warszawa – Dodatkowe informacje dla podróżujących

Przed pierwszą podróżą samolotem warto zapoznać się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi lotniska, z którego wylatujesz, a także zasad dotyczących podróży samolotem. Większość osób niepotrzebnie stresuje się tego typu podróżami, co głównie wynika z braku doświadczenia. Im więcej informacji zgromadzisz, tym będziesz spokojniejszy.

W oczekiwaniu na samolot…

Lotnisko podzielone jest na dwie strefy – ogólnodostępną, która znajduje się przy wejściu na lotnisko, oraz halę odlotów, która dostępna jest dla pasażerów po odprawie bagażowej i paszportowej. Na lotnisku są kawiarnie, lodziarnia, restauracja i sklepy z przekąskami. W oczekiwaniu na lot zdążysz napić się herbaty i zjeść ciepły posiłek lub kanapkę. Miłośnicy zakupów znajdą coś dla siebie w strefie Duty Free. Napoje alkoholowe, kosmetyki, perfumy i wiele innych produktów czeka tam na podróżnych w atrakcyjnych cenach.