Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Jak dojechać na lotnisko Warszawa-Modlin?

Modlin to nieduża miejscowość znajdująca się w odległości 35 km od Warszawy. Obecnie znana jest przede wszystkim ze względu na mieszczące się na jej terenie lotnisko Warszawa-Modlin. Port lotniczy służy przede wszystkim do obsługi tanich lotów, stąd tak duża jego popularność. Wiele osób zastanawia się, jak wygląda dojazd na lotnisko Modlin. Podpowiadamy, jakimi środkami transportu najlepiej się tam dostać!

Dojazd na lotnisko Modlin

Jest kilka możliwości dojazdu na lotnisko Modlin: można skorzystać z transportu publicznego, oferty prywatnych przewoźników lub wygodnie dojechać własnym samochodem. Niezależnie od tego, jaki środek transportu i sposób dojazdu wybierzemy, warto zastanowić się nad ich plusami i minusami, aby mieć pewność, że wybrało się najlepsze rozwiązanie.

Mężczyzna czekający na samolot

Nie warto zostawiać tego tematu na ostatnią chwilę. Wiele może się w międzyczasie wydarzyć – na wybrane przez nas połączenie autobusowe czy kolejowe może już nie być wolnych miejsc albo, w przypadku podróży własnym samochodem, wszystkie dogodne miejsca parkingowe będą zajęte. Lepiej zaoszczędzić sobie stresu przed samym odlotem i nie ryzykować, że nie zdążymy na samolot. Kwestię dojazdu na lotnisko Modlin warto zaplanować odpowiednio wcześniej, wybrać najlepszą dla nas opcję i dokonać niezbędnych rezerwacji.

Jak dojechać na lotnisko Modlin?

Jakie są najlepsze możliwości dojazdu na lotnisko Modlin? Jest kilka wariantów, które warto wziąć pod uwagę, planując podróż. Są to: busy, taksówki, pociągi oraz własny samochód. Plusy i minusy wszystkich rozwiązań przedstawiamy poniżej.

Jak dojechać na lotnisko Modlin z Warszawy busem lub taksówką?

Pierwszą opcją na dojazd na lotnisko Modlin są busy, które codziennie jeżdżą na trasie Warszawa-Modlin. Dojazd nimi na ogół jest dość wygodnym rozwiązaniem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że bus może nie przyjechać na czas, a także to, że często jego trasa jest zaplanowana tak, by zabrać po drodze, jak najwięcej osób. Podróż trwa więc stosunkowo długo. Rozwiązaniem będzie tutaj zakup biletu z uwzględnieniem odpowiedniej ilości czasu na zapas, na wypadek nieprzewidzianych sytuacji ze strony przewoźnika lub utrudnień na drodze. Kupując bilet wcześniej, często uda się także skorzystać z niższej ceny.

Startujący samolot na pasie startowym

Innym sposobem będzie taksówka, którą możemy zamówić wcześniej. Plusem taksówki jest to, że możemy wygodnie przewieźć nasz bagaż. Minusem jest jednak dość wysoki koszt tego rozwiązania. Kursy na lotnisko Modlin z centrum Warszawy są dość kosztowne. W końcu do pokonania mamy odcinek aż 35 km.

Jak dojechać z Dworca Centralnego na lotnisko Modlin?

Port lotniczy w Modlinie ma również dobrą komunikację kolejową z centrum Warszawy. Połączenie nie jest jednak bezpośrednie. Do Modlina dojeżdżamy pociągiem, a następnie z dworca kolejowego na lotnisko podjeżdżamy już specjalnym busem. Na stronie Polskich Kolei Państwowych dostępny jest rozkład jazdy i tam możemy dopasować połączenie kolejowe do lotu. Jest to opcja ekonomiczna, choć niestety nie tak komfortowa, jak bus, taksówka czy własny samochód. Przede wszystkim ze względu na konieczność przesiadki. Niestety, jeśli lecimy z dużym bagażem, może być to nieco zniechęcające.

Dlaczego warto skorzystać z parkingu koło lotniska Modlin?

Ostatnią, naprawdę dobrą możliwością dojazdu na lotnisko Modlin jest własny samochód. To opcja zdecydowanie najbardziej wygodna a przede wszystkim pewna. Nie trzeba martwić się o to, że bus, pociąg czy taksówka się spóźnią lub nie przyjadą w ogóle.

Ze wszystkich wymienionych rozwiązań to właśnie podróż samochodem jest najbardziej komfortowa. Wyjeżdżamy z domu i nie musimy czekać na wybrany przez nas środek transportu. Jedziemy prosto do celu, najkrótszą drogą. Jeśli po drodze napotkamy utrudnienia w ruchu, możemy łatwo zmienić trasę, co niestety nie jest takie proste w przypadku jazdy busem. Bez problemu znajdziemy także parking koło lotniska Modlin, jednak nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę. Miejsce parkingowe najlepiej zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, by nie martwić się o jego dostępność w dniu przyjazdu. Można zrobić to za pośrednictwem formularza online. Warto też wiedzieć, że podróż własnym samochodem jest z reguły tańszą opcją niż taksówka. Nawet po doliczeniu opłaty za miejsce postojowe na parkingu.

Miejsca postojowe na parkingu koło lotniska

Dlaczego warto wybrać prywatny parking koło lotniska? Przede wszystkim mamy gwarancję bezpieczeństwa samochodu podczas podróży. Parking jest całodobowy strzeżony przez firmę ochroniarską, monitorowany i w pełni ubezpieczony. Dostępne są również udogodnienia dla podróżnych jak ogrzewana poczekalnia czy pomoc w uruchomieniu samochodu po powrocie z podróży. Przekonaj się o tym podczas następnej podróży!