Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Co warto wiedzieć podróżując z przesiadkami?

Lot z przesiadkami będzie dotyczył nas najczęściej w sytuacji, gdy podróżujemy do mało znanego lub mało uczęszczanego miejsca, bądź też trasa naszej podróży jest bardzo długa. W takich właśnie przypadkach nie mamy do dyspozycji bezpośrednich połączeń, stąd też konieczność przesiadania się do kolejnego samolotu. Co warto wiedzieć o przelotach z przesiadkami?

Dlaczego tak często loty z Polski wiążą się z koniecznością przesiadek?

Polska nie posiada węzła lotniczego, określanego także jako hub lotniczy, który byłby wystarczających rozmiarów, aby zapewnić obsługę większości połączeń bezpośrednich. Dlatego też wylatując z Polski, niezależnie od tego z jakiego portu lotniczego, musimy się liczyć z ewentualną koniecznością przesiadek. Najczęściej zmiana samolotu odbywa się na największych lotniskach międzynarodowych, takich jak:

  • londyńskie Heathrow,
  • paryskie lotnisko Charles de Gaulle’a,
  • Schipol w Amsterdamie,
  • lotnisko we Frankfurcie nad Menem, czy też w Madrycie.

Jeśli przesiadka dotyczy rejsowych linii lotniczych…

…warto w takim wypadku pamiętać, że jedna podróż z przesiadkami może być obsługiwana przez kilku różnych przewoźników.

Międzynarodowa siatka połączeń umożliwia nam podróżowanie do najodleglejszych zakątków świata, jednak często wiąże się to z koniecznością zmiany samolotu. Na szczęście takie rozwiązania przebiegają dzisiaj całkiem sprawnie, wygodnie i bez większych komplikacji.

Podróżując liniami rejsowymi będziemy mieć najprawdopodobniej jeden bilet na cały przebieg podróży, a nie kilka na poszczególne jej etapy. Tutaj rezerwacja traktowana jest jako całość. Poza tym przed wylotem warto dowiedzieć się, jaki przewoźnik realizuje poszczególne odcinki lotu, jakie warunki wizowe obowiązują w miejscu przesiadki oraz co wskazuje regulamin linii lotniczych w przypadku opóźnienia jednego samolotu i problemu z dotarciem na kolejny (zazwyczaj linie proponują miejsce w kolejnym samolocie). Nawet jeśli rozwiązanie, jakim jest przelot z przesiadkami wydaje się w pierwszej chwili mniej atrakcyjne, warto pamiętać, że jest ono najczęściej zdecydowanie tańsze w porównaniu z połączeniem bezpośrednim.

Jeśli podróżujemy tanimi liniami lotniczymi…

…tutaj zapewne konieczny będzie osobny bilet na każdy odcinek pokonywanej trasy. Także w przypadku opóźnień, zmian przewoźnika oraz wszelkich okoliczności niezależnych od linii lotniczych, ewentualne dodatkowe koszty pokrywać będzie pasażer.

Jeśli czeka nas podróż z przesiadkami, koniecznie zapewnijmy sobie komfortowy, bezpośredni dojazd do i z lotniska. Najlepiej własnym samochodem, który możemy z powodzeniem pozostawić w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. Taką właśnie opcję proponuje modlin parking.