Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Nie odwołuj wakacji – przełóż je na inny termin!

Wakacje 2020 zbliżają się wielkimi krokami, jednak w tym roku będziemy prawdopodobnie musieli nieco zmienić swoje plany. Fakt ten wynika z pandemii koronawirusa, z którą aktualnie mierzy się niemal cały świat. Jeśli jednak masz już wykupioną wycieczkę lub wczasy oraz zarezerwowane noclegi, to wcale nie musisz z nich rezygnować. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i dla Ciebie i dla gospodarki będzie jedynie przełożenie terminu swojego wypoczynku. Zobaczysz, jeszcze będzie przepięknie!

Wakacje a koronawirus

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołujący chorobę COVID-19 dotarł już do niemalże każdego zakątka świata. W związku z tym większość państw zadecydowała o zamknięciu swoich granic, aby ograniczyć drogę szerzenia się patogenu. Na restrykcjach tych ucierpiało już wiele branż, a spowolnienie gospodarcze jest nieuniknione. Wśród najbardziej stratnych dziedzin gospodarki znajduje się turystyka, która w ciągu kilku dni zmuszona była zawiesić swoje działanie. To właśnie dlatego powstała akcja pod hasłem „Zmień termin, nie odwołuj”, która ma na celu wsparcie nie tylko branży hotelarskiej, ale również powiązanych z nią sektorów gospodarki.

Wspomniana akcja wspiera zarówno właścicieli hoteli, pensjonatów oraz innych miejsc noclegowych, jak i biura podróży, przewoźników i ich klientów. Jeśli masz zarezerwowany termin wypoczynku, a pandemia nie pozwoli Ci z niego skorzystać, to w wybranych obiektach masz możliwość zmiany terminu rezerwacji bez utraty zaliczki. Zarezerwowałeś już parking koło lotniska Modlin? Nie rezygnuj ze swojego terminu, tylko zgłoś się do pracowników parkingu i ustal nowy termin. Rozwiązanie to jest korzystne nie tylko dla Ciebie, ale również dla przedsiębiorców, dla których nadszedł już lub zbliża się wielkimi krokami trudny czas. Akcja „Zmień termin, nie odwołuj” pozwoli wielu firmom zachować płynność finansową.

Wakacje 2020 – przełóż termin wyjazdu

Beztroskie wakacje w czasie epidemii przez kilka najbliższych miesięcy mogą nie być możliwe. Biura podróży zmuszone były więc odwołać swoje wycieczki, a linie lotnicze zawiesić loty. Na zwolnionych obrotach działa też gastronomia, która realizuje swoje zamówienia jedynie na dowóz lub poprzez odbiór osobisty z lokalu. Branża turystyczna i gastronomiczna znalazła się więc w dużym zagrożeniu i to w okresie wiosenno-letnim, kiedy każdego roku odnotowuje największe zyski. Przekładając terminy swoich rezerwacji, możesz więc znacznie pomóc swoim zaufanym firmom oraz ludziom, którzy stracili swoje główne źródła dochodu.

Koronawirus to patogen, który rozprzestrzenia się drogą kropelkową, co wpłynęło na restrykcje związane z ograniczeniem kontaktów międzyludzkich. Rezygnując więc na ten moment z wakacji, możemy zachować się odpowiedzialnie oraz przyspieszyć czas powrotu do normalności. Codzienna dyscyplina oraz przestrzeganie zasad sanitarnych z każdym dniem przynoszą efekty, dzięki czemu wiemy, że warto stosować się do nałożonych zaleceń. Dodatkowo zdecydowana większość biur podróży, hotelarzy oraz firm przewozowych deklaruje, że bez problemu ustalą ze swoimi klientami nowy termin ich wakacji, aby obie strony mogły na tym skorzystać.

Jeszcze będzie przepięknie

Jak przypomina Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów osoby, które zdecydowały się na przełożenie swojego wyjazdu, mogą uchronić się przed stratą znacznej kwoty zainwestowanych pieniędzy. Tymczasem zgodnie z prawem w nadzwyczajnych sytuacjach można odstąpić od umowy zawartej z biurem podróży. Do takich sytuacji można co prawda zaliczyć zagrożenie zdrowia i życia podróżnych, jakim nie wątpliwie jest koronawirus, jednak każde żądanie zazwyczaj rozpatrywane jest indywidualnie przez biura podróży lub obsługę linii lotniczych. Jeśli zdecydujemy się więc na zrezygnowanie z wykupionej wycieczki, możemy jedynie uzyskać zwrot wpłaconych zaliczek. Nie będzie nam natomiast przysługiwało odszkodowania. W efekcie w momencie, kiedy organizator wycieczki wyda opinię, że może się ona bezpiecznie odbyć, a Ty mimo wszystko z niej zrezygnujesz, może się okazać, że zażąda od Ciebie pełnej równowartości wycieczki. Nie warto więc ryzykować, lepiej przełożyć termin i cieszyć się spokojem.

Jeśli natomiast jeszcze nie planowałeś swoich wakacji 2020, to powoli możesz zacząć już o ty myśleć. Podróż co prawda odbędziesz w późniejszym terminie niż w tradycyjnym okresie wakacyjnym (czerwiec-sierpień), jednak warto zaczekać. Jeśli nie wiesz, na jaki wyjazd się zdecydować, zapraszamy do zapoznania się ze wpisem: Wakacje 2020 – poznaj najpopularniejsze kierunki i spędź urlop marzeń. Wyjazd w innym terminie to duża szansa na podziwianie nowych zakątków świata z zupełnie innej perspektywy. Warto więc spróbować czegoś nowego.