Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Statystyki dotyczące parkowania kobiet

Stereotyp kobiety za kierownicą zna praktycznie każdy. Zabawne próby parkowania, jazda pod prąd, poprawianie makijażu na światłach czy rozmawianie przez telefon to, wbrew powszechnym opiniom, przypadki marginalne. Statystyki jasno pokazują, że panie prowadzą samochód w sposób mądrzejszy, traktując bezpieczeństwo na drodze jako priorytet.

Kobiety jeżdżą bezpieczniej

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że kobiety znacznie rzadziej powodują wypadki (20% wszystkich kolizji, co jest wynikiem niemal czterokrotnie lepszym niż w przypadku mężczyzn, odpowiedzialnych za ponad 75% wypadków). Jeśli weźmiemy pod uwagę wypadki ze skutkiem śmiertelnym, panowie są odpowiedzialni za niemal 90% z nich.

Problemy z parkowaniem

Jak widać, z przeprowadzonych badań wyłania się obraz kobiety jako kierowcy odpowiedzialnego, dbającego o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Największą dysproporcję pomiędzy umiejętnościami pań oraz panów widać na przykładzie jazdy tyłem oraz parkowania. Ten ostatni manewr kobietom zajmuje średnio 20 sekund dłużej niż mężczyznom. Dodatkowo, 75% z nich odczuwa strach związany z parkowaniem tyłem (bez względu na ilość dostępnego na parkingu miejsca).

Dlaczego kobiety mają problemy z parkowaniem?

Specjaliści są zdania, że opisane sytuacje są spowodowane lepszą wyobraźnią przestrzenną mężczyzn. Co ciekawe, panie argumentują swoje problemy z parkowaniem specyficzną budową kobiecego ciała. W sprawnym obracaniu się za siebie rzekomo przeszkadza im biust.

Kobiety vs. mężczyźni

Jak się okazuje, panie za kierownicą wcale nie radzą sobie gorzej niż panowie (a w wielu przypadkach statystyki wręcz za nimi przemawiają). Problemy zaczynają się dopiero tam, gdzie rolę odkrywa biologia – gorsza wyobraźnia przestrzenna i brak umiejętności radzenia sobie w stresujących sytuacjach, negatywnie odbija się na umiejętnościach parkowania u kobiet.