Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Pierwszy lot samolotem z małym dzieckiem

Podróżowanie samolotami stało się obecnie tak popularne i powszechne, że nikogo nie dziwi już fakt, zabierania w podniebną podróż nawet bardzo małych dzieci i niemowląt. Warto tutaj jednak pamiętać, że aby podróż była naprawdę bezpieczna dla naszego maluszka, musi on przede wszystkim osiągnąć określony wiek. Poza tym, w przypadku niemowląt warto przed podróżą zasięgnąć porady pediatry – wtedy będziemy mieć pewność, że lot dziecku w żaden sposób nie zaszkodzi i że maluch jest już na takie podróżowanie gotowy.

Bezpieczna granica 3 miesięcy

Dobrze, aby dziecko mające odbyć podróż samolotem miało ukończone przynajmniej trzy miesiące. Wcześniejsze podróże może nie są zabronione, jednak warto z nich zrezygnować do momentu, kiedy układ oddechowy oraz układ krążenia rozwiną się u dziecka na tyle, by wydolnie funkcjonować w warunkach zmiany ciśnienia, z jakim właśnie mamy do czynienie podczas lotu.

Poza tym warto tutaj dodać, że kłopotem może być nie tylko sam lot z bardzo małym dzieckiem,ale także uzyskanie niezbędnych dokumentów, tj. paszportu, czy dowodu dla kilkutygodniowego maluszka.

Podróż samolotem to także spore ryzyko narażenia dziecka na przeróżne wirusy i bakterie. Do tego dochodzą kwestie związane np. z klimatyzacją, która może maluchowi bardzo zaszkodzić. Dlatego też warto poczekać do chwili, gdy dziecko ukończy trzeci miesiąc życia – od tego momentu z pewnością będzie silniejsze i nabierze wystarczającej odporności.

Podróż z maluchem jest zazwyczaj tańsza

Gdy już mamy pewność, że nasz maluszek jest gotowy na podniebną podróż, sprawdźmy, które linie lotnicze oferują bezpłatny przelot dla dzieci poniżej 2 roku życia. W takim wypadku maluch podróżuje na kolanach jednego z rodziców, co wiąże się bezpośrednio z bezpłatnym biletem lotniczym bądź też jego tańszą wersją. Przed wylotem warto upewnić się, że przewoźnik dysponuje taką właśnie ofertą.

Poza podróżą liczy się także sposób dotarcia na lotnisko

Przygotowując się do lotu samolotem z małym dzieckiem nie możemy zapomnieć o tak ważnej kwestii, jaką jest dotarcie do portu lotniczego. W tym przypadku najwygodniej będzie oczywiście skorzystać z własnego samochodu. W ten sposób unikniemy między innymi kłopotów z pakowaniem dziecięcego wózka (we własnym samochodzie mamy to przecież doskonale przećwiczone). Poza tym tutaj sami decydujemy o porze wyjazdu i nie musimy się martwic o to, w jaki sposób wrócimy do domu po przylocie.

Samochód warto pozostawić na parkingu zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego. Taką opcję oferuje właśnie parking w Modlinie. Wystarczy zarezerwować miejsce na dowolny, wybrany termin. To z pewnością bezpieczne, praktyczne i bardzo wygodne rozwiązanie.