Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Ile kosztuje miejsce parkingowe w mieście?

Pozostawienie samochodu w centrum większego miasta wiąże się z koniecznością poniesienia odpowiedniej opłaty. I nikogo fakt ten specjalnie nie dziwi. Obecnie, w płatnych strefach parkowania opłata taka wynosi tyle, że raczej nikt nie ma w związku z tym większego problemu. Stać nas zarówno na krótkotrwałe postoje, jak i nawet pozostawienie samochodu na cały dzień. Rząd postanawia to zmienić.

Ile wynoszą obecne stawki za parkowanie?

Obecnie, maksymalna stawka, jaką publiczny samorząd może wyegzekwować od nas za godzinę postoju, wynosi 3 zł. Kolejna godzina ma prawo kosztować 20% więcej. Tymczasem władze wpadły na pomysł, by górną stawkę podnieść o jakieś 50-75%. Inna propozycja to z kolei wprowadzenie minimalnej opłaty za godzinę postoju. Ta miałaby wynosić na przykład 5 zł. Dodatkowo, miasta mają też pobierać opłaty za parkowanie w weekendy, co dotychczas było bezpłatne. Przewiduje się także wzrost kar dla niepłacących.

Dlaczego opłaty za parkowanie mogą wzrosnąć?

Skąd taki pomysł? Po pierwsze, niskie według rządu kwoty za postój, utrudniają prowadzenie skutecznej polityki zrównoważonego transportu. Kierowcy nie mają problemu z częstym pozostawianiem auta w centrum miasta – nawet na dłużej. Władze twierdzą, że standard życia większości z nas podniósł się na tyle, że możemy sobie pozwolić na długie postoje, nawet te całodniowe, w płatnej strefie.

Czy wyższe opłaty skutecznie zniechęcą nas do wjazdu do centrum miasta oraz pozostawiania tam samochodu na wiele godzin? Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, jednak wysoce prawdopodobne jest, że zostanie przyjęta. Bo pomysł popiera zarówno PiS, jak i PO.

Tani parking przy lotnisku w Modlinie

Z czasem może okazać się, że całodniowe pozostawienie pojazdu, np. w centrum Warszawy, wyniesie nas nawet 50 zł. Niemało, prawda? Tymczasem, żeby nie pozostawiać naszych czytelników w złych humorach… Zapewniamy, że u nas, na parkingu przy lotnisku Modlin, opłaty pozostają niezmienne. 🙂 Z Modlin Parking, nawet za całą dobę postoju zapłacicie jedyne 35 złotych!