Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Wymiary bagażu podręcznego

Planujesz podróż samolotem, ale nie chcesz dopłacać za bagaż rejestrowany? Na pokład możesz ze sobą zabrać niewielki bagaż podręczny! Pamiętaj jednak, że musi on spełniać określone kryteria. Jakie? Sprawdź dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego i nie daj się zaskoczyć nieprzyjemnym niespodziankom podczas odprawy!

Bagaż podręczny – walizka czy plecak?

Zarówno plecak, jak i walizka mają swoje wady i zalety, które warto dostosować do celu podróży, a także wybranej przez nas formy spędzania wolnego czasu. W przypadku krótkiego, ale dość aktywnego wypoczynku zdecydowanie lepiej sprawdzi się plecak, umożliwiający szybkie przemieszczanie się pomiędzy najważniejszymi atrakcjami, a nawet obiektami hotelowymi. Plecak jest też wygodniejszy podczas wielogodzinnych wędrówek, co z pewnością docenią miłośnicy wycieczek krajoznawczych.

Jeśli z kolei planujemy większość czasu spędzić w hotelu lub na plaży, zdecydowanie lepiej sprawdzi się walizka na kółkach. Mała walizka kabinowa zapewnia wystarczająco miejsca na najpotrzebniejsze ubrania, akcesoria i kosmetyki w bagażu podręcznym, dzięki którym zadbamy o swój komfort i umilimy wakacje. Walizka jest ponadto idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy ze sobą zabrać eleganckie ubrania i wieczorowe obuwie.

Wymiary bagażu podręcznego Ryanair

Rozmiar bagażu podręcznego jest ściśle uzależniony od przewoźnika. Najczęściej im linia lotnicza jest tańsza, tym większe wprowadza ograniczenia. Przekroczenie wymiarów maksymalnego bagażu podręcznego z kolei wiązać się będzie z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty, która może niespodziewanie obciążyć nasz wakacyjny budżet.

W przypadku linii Ryanair, w cenę biletu wliczona jest walizka kabinowa o wymiarach 20 × 25 × 40 cm. Co do rodzaju bagażu nie ma konkretnych wytycznych, może to być:

  • plecak,
  • damska torebka,
  • plecak na laptopa.

Oczywiście bagaż musi zmieścić się pod siedzeniem pasażera. Linie lotnicze umożliwiają też wykupienie dodatkowego, nieco większego bagażu podręcznego o wymiarach 55 × 40 × 20 cm i wadze do 10 kg.

Wymiary bagażu podręcznego Wizz Air

Do wagi i wymiarów bagażu podręcznego linie lotnicze Wizz Air również podchodzą restrykcyjnie. Na pokład samolotu zabierzemy ze sobą w cenie biletu plecak lub walizkę o wymiarach 40 × 30 × 20 cm i wadze nie większej niż 10 kg. Podobnie jak w przypadku linii Ryanair, bagażem podręcznym może być niemal wszystko od torebek po futerały na laptopa, należy jednak pamiętać, że muszą one zmieścić się pod siedzeniem pasażera.

Planując dłuższy pobyt, możemy skorzystać z dodatkowo płatnej opcji wykupienia kolejnego bagażu podręcznego o wymiarach 55 × 40 × 23 cm i wadze maksymalnie do 10 kg.

Wymiary bagażu podręcznego LOT

Droższe linie nie są z kolei tak restrykcyjne jeśli chodzi o parametry walizki kabinowej. Wymiary bagażu podręcznego np. w Locie mogą wynosić nawet 55 × 40 × 23 cm, a waga nie może przekraczać 8 kg.

Dodatkowo w cenie biletu pasażerowie mogą zabrać ze sobą torebkę damską, męską saszetkę lub torbę na laptopa o wymiarach nie większych niż 40 × 35 × 12 cm. Należy jednocześnie mieć na uwadze, że przekroczenie któregokolwiek parametru będzie wiązało się ze sporą dopłatą, którą będzie należało uiścić bezpośrednio na lotnisku.

Wymiary bagażu podręcznego Lufthansa

Kwestia wymiarów bagażu podręcznego wygląda z kolei zupełnie inaczej w przypadku linii Lufthansa. Maksymalne wymiary walizki kabinowej lub plecaka nie mogą przekraczać wymiarów 55 × 40 × 23 cm i wagi 8 kg. Przewoźnik umożliwia jednak zabranie ze sobą dwóch bagaży:

  • w klasie ekonomicznej każdy pasażer może zabrać ze sobą na pokład samolotu 1 sztukę bagażu;
  • w klasie biznesowej oraz w klasie pierwszej pasażerowie mają możliwość zabrania ze sobą dodatkowego bagażu o tych samych wymiarach i wadze.

Co więcej, linie Lufthansa pozwalają zabrać ze sobą torebkę damską, męską saszetkę lub torbę na laptopa o wymiarach 40 × 30 × 10 cm, a w razie konieczności także sprzęt dodatkowy, jak wózek inwalidzki, nosidełko, czy fotelik.

Wymiary bagażu podręcznego Enter Air

Podróżując liniami Enter Air, każdy pasażer może zabrać ze sobą na pokład samolotu jeden bagaż podręczny, jednak nie ma on tak sztywno określonych wymiarów, jak w przypadku poprzedników. Ważne jednak aby suma jego długości, szerokości i wysokości nie przekraczała 115 cm. Torbę kabinową obowiązuje limit wagi, który nie może przekraczać zaledwie 5 kg.

Linie są też bardzo elastyczne w kwestii kształtu i rodzaju bagażu podręcznego. Doskonale sprawdzą się:

  • plecak,
  • torba podróżna,
  • mała walizka kabinowa,
  • torba sportowa.

Przed każdym lotem należy zapoznać się z dokładnymi informacjami na stronie swojego przewoźnika. Można dowiedzieć się z nich, czego nie wolno wnosić w bagażu podręcznym, jakie dokumenty będą nam niezbędne podczas odprawy i oczywiście jakie wymiary może mieć dopuszczony przez linię lotniczą bagaż podręczny. Taka wiedza nie tylko znacznie ułatwi formalności, ale i zapobiegnie przykrym niespodziankom w postaci dopłaty za nadbagaż.