Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Sposoby na komfortowy długi lot samolotem

Wycieczka na drugi koniec świata to niewątpliwie ekscytująca przygoda, której podstawowym elementem jest lot samolotem. Rzadko kiedy podróżni decydują się na rejs statkiem, no chyba, że mowa o rejsie dookoła świata. W przeciwnym razie najszybszym środkiem transportu na inny kontynent jest samolot. Kto nigdy nie doświadczył kilku- lub kilkunastogodzinnej podróży, ten jeszcze nie wie, co go czeka… W dzisiejszym wpisie udzielimy praktycznych porad, jak przeżyć długi lot samolotem, aby nie zwariować.

Jak się ubrać na długi lot?

Wybierając ciuchy na długą podróż kieruj się tylko jednym: wygodą. Postaw na sportowe obuwie, nieopinające spodnie, koszulkę i bluzę. Niezależnie od pory roku ubierz się”na cebulkę”. Jeżeli lecisz w ciepłe kraje, to szorty możesz spakować do torby podręcznej. Pamiętaj, że w samolocie przez wiele godzin będziesz narażony na działanie klimatyzacji. Do tego ciągłe zmiany ciśnienia, zmęczenie, znużenie – wszystko to może spowodować, że będzie Ci za zimno lub za gorąco.

Większość pasażerów, nawet tych, którzy nie mają problemów z krążeniem, opuszcza samolot ze spuchniętymi nogami. Jest to efekt kilkugodzinnego siedzenia i odwodnienia. Receptą na to są specjalne skarpety przeciwżylakowe/kompresyjne, a także picie dużej ilości wody.

W bagażu podręcznym weź ze sobą komplet świeżej bielizny i koszulkę na przebranie. Nigdy nie wiadomo, co może się zdażyć na pokładzie.

Co jeść podczas długiego lotu?

Podczas długich lotów linie lotnicze przygotowują dla pasażerów bezpłatny posiłek obiadowy. Możesz wcześniej zapoznać się z menu i poinformować o swoich preferencjach żywieniowych (wegetarianizm, alergie etc.). Nie spodziewaj się jednak, że będą to potrawy wysokich lotów. W swojej torbie podręcznej możesz mieć przekąski przygotowane w domu, a na lotnisku kupisz wodę i inne napoje. Jedno jest pewne: nie eksperymentuj. Zatrucie pokarmowe to ostatnia rzecz, której potrzebujesz podczas długiego lotu samolotem. Pij dużo wody, a unikaj kawy i alkoholu. Na pokładzie samolotu wszyscy ulegamy odwodnieniu, dlatego aby dobrze się czuć musisz uzupełniać płyny.

Jak poradzić sobie ze zmianą strefy czasowej?

Przykładowo z Warszawy do Nowego Jorku polecisz w 9,5h. Rozpoczynając podróż o godzinie 17 w Warszawie, będziesz na miejscu ok. 20 czasu lokalnego. I w tym momencie zaczynają się problemy. Zmiana strefy czasowej miesza nie tylko w zegarkach, ale również w Twoim organizmie. Najlepiej jak najszybciej przestawić się na funkcjonowanie w czasie lokalnym. Dlatego w przypadku podróży Warszawa-Nowy Jork powinieneś wstrzymać się ze spaniem do czasu, aż dotrzesz na miejsce. Wtedy łatwiej będzie Ci zasnąć w nocy w Nowym Jorku. Plusem podróży w tę stronę jest to, że będziesz wstawać rano skoro świt. Kiedy zatem spać w samolocie? Wtedy, gdy lecisz w nocy, a na miejsce masz dotrzeć nad ranem.