Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Podróż samolotem? To może Cię zainteresować

Lot samolotem może okazać się ciekawym doświadczeniem z naprawdę wielu perspektyw. I to nie tylko dla nowicjuszy. Poniżej przedstawiamy kilka istotnych, potrzebnych, czy po prostu ciekawych informacji związanych z lataniem. Sprawdź koniecznie!

Strefa bezcłowa – co to takiego?

Dawniej cel sam w sobie, dzisiaj już tylko okazja związana z odbywaną podróżą. Strefa wolnocłowa to miejsce, gdzie czekamy na wylot już po odbyciu obowiązkowej odprawy. Tego typu strefa znajduje się na każdym lotnisku międzynarodowym, a jej atrakcyjność polega głównie na tym, że znajdują się na jej obszarze sklepy z ubraniami, alkoholem, perfumami, czy też biżuterią, a towar ten jest zazwyczaj w zasadniczo niższej cenie niż ten dostępny w standardowym, krajowym obrocie.

Ceny w sklepach zlokalizowanych w strefie bezcłowej pozbawione są właśnie cła oraz podatku VAT – stąd też tak duże zainteresowanie tańszymi produktami wśród większości podróżujących.

Co to jest lot czarterowy?

Lot czarterowy to inaczej lot trampingowy. Oznacza on lot samolotem czarterowym do wybranych destynacji turystycznych, jednak bez konieczności wykupienia dodatkowych usług. Tutaj płacimy za sam lot, a kwestie noclegu hotelowego oraz wyżywienia pozostają już jedynie w naszej indywidualnej gestii.

Czy do samolotu można zabrać zwierzę?

Wszystko zależy od liii lotniczych. W wielu przypadkach jest to zupełnie zabronione, za wyjątkiem sytuacji, gdy chcemy podróżować z naszym psem przewodnikiem. Niektórzy przewoźnicy dopuszczają podróż ze zwierzęciem, jednak tylko pod wskazanymi warunkami i tylko w zakresie wybranych gatunków zwierząt. Przed podróżą po prostu warto upewnić się dokładnie, jakie zasady obowiązują w tej kwestii w danych liniach lotniczych.

Czy damska torebka stanowi w samolocie bagaż podręczny?

W tej kwestii także wszystko zależeć będzie od przewoźnika. Rejsowe linie lotnicze w większości przypadków dopuszczają niewielką torebkę, a także neseser, czy torbę z laptopem obok zadeklarowanego bagażu podręcznego.

Tanie linie lotnicze traktują natomiast torebkę damską, najczęściej jako część bagażu podręcznego. Warto zatem mieć to na uwadze podczas pakowania się przed podróżą.

Co to jest CAT?

CAT to skrót określenia Clear Air Turbulence, co oznacza turbulencje, do jakich dochodzi podczas lotu w przejrzystych, czystych warunkach powietrznych. To najgroźniejszy rodzaj turbulencji, ze względu na trudność ich wykrycia. Jednak dzięki nowoczesnym technologiom i systemom ostrzenia i tego typu zjawiska są obecnie dobrze opanowane przez przewoźników. My tylko musimy pamiętać o dobrze zapiętych pasach!

Jak dostać się na lotnisko i z niego powrócić?

Najlepszym rozwiązaniem niezmiennie w tej kwestii jest dojazd do portu lotniczego prywatnym samochodem. Na czas podróży można zaparkować pojazd na bezpiecznym i komfortowym parkingu zlokalizowanym w najbliższym sąsiedztwie portu lotniczego. Taką opcję oferuje właśnie parking obsługujący Lotnisko Warszawa/Modlin.