Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Lotnisko Modlin Warszawa – informacje dla podróżujących

Przed pierwszą podróżą samolotem warto zapoznać się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi lotniska, z którego wylatujesz, a także zasad dotyczących podróży samolotem. Większość osób niepotrzebnie stresuje się tego typu podróżami, co głównie wynika z braku doświadczenia. Im więcej informacji zgromadzisz, tym będziesz spokojniejszy. Dlatego z dzisiejszego wpisu dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na temat lotniska Modlin-Warszawa.

Dokąd polecisz z Modlina?

Lotnisko Modlin zostało głównie stworzone po to, by obsługiwać loty taniej i popularnej linii lotniczej Ryanair. Z Modlina polecisz właściwie do każdego kraju w Europie, a także do Izraela i na Wyspy Kanaryjskie. Tylko nieliczna część lokalizacji obsługiwana jest sezonowo, np. Korfu, Saloniki, czy Faro. Dzięki tanim biletom i obsłudze tak wielu destynacji lotnisko Modlin odwiedza rocznie ponad 3,5 miliona osób.

Jak dojechać z Warszawy do Modlina?

Najłatwiejszym sposobem dotarcia na lotnisko jest podróż własnym samochodem. W pobliżu lotniska znajduje się wiele parkingów, które oferują korzystne ceny za długoterminowy postój. Jeżeli jednak nie możesz sobie pozwolić na samodzielny dojazd, to skorzystaj z autobusów i pociągów. Bezpośredni autokar z centrum Warszawy linii ModlinBus i OKBus kursuje codziennie w dzień i w nocy z i na terminal lotniska. Jeżeli chodzi o pociąg, to centrum Warszawy połączone jest linią kolejową ze stacją Modlin. Tam jednak należy przesiąść się w autobus. Podróż z centrum miasta na lotnisko nie powinna wynieść więcej niż 60 minut.

W oczekiwaniu na samolot…

Lotnisko podzielone jest na dwie strefy – ogólnodostępną, która znajduje się przy wejściu na lotnisko, oraz halę odlotów, która dostępna jest dla pasażerów po odprawie bagażowej i paszportowej. Na lotnisku są kawiarnie, lodziarnia, restauracja i sklepy z przekąskami. W oczekiwaniu na lot zdążysz napić się herbaty i zjeść ciepły posiłek lub kanapkę. Miłośnicy zakupów znajdą coś dla siebie w strefie Duty Free. Napoje alkoholowe, kosmetyki, perfumy i wiele innych produktów czeka tam na podróżnych w atrakcyjnych cenach.