Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Gdzie polecieć na wakacje 2018?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Dlatego czas najwyższy przybliżyć najatrakcyjniejsze kierunki wakacyjne, do których z łatwością można dolecieć samolotem. Oto miejsca w Europie i na świecie, które warto wybrać jako kierunek urlopowy na wakacje 2018.

Cypr

Położona na skraju Europy wyspa, to kraina bogata w słońce, piękne widoki i antyczne zabytki. Według mitologii to właśnie na Cyprze z piany morskiej narodziła się Afrodyta, co już samo w sobie może być rekomendacją tej wyspy. Cypr to państwo na styku kultur – przenikają się tutaj wpływy greckie i tureckie. Warto również wiedzieć, że Cypr podzielony jest na dwie części – właśnie grecką (południową) i turecką (północną). Będąc na wakacjach w greckiej części, pokusić można się o przekroczenie granicy i zobaczenie kontrastów między obydwoma częściami tej wyspy. Podziału tego najlepiej można doświadczyć w stolicy Cypru – Nikozji, która również dzieli się na dwie części, a przejście graniczne znajduje się w samym centrum miasta!

Fuerteventura i Lanzarote

Wyspy Kanaryjskie od lat cieszą się ogromną popularnością. Kraina wiecznej wiosny co roku przyciąga rzesze turystów z wielu krajów. Warto jednak skusić się na lot do mniej obleganych turystycznie wysp, takich jak: Fuerteventura i Lanzarote. Pierwsza z nich, położona blisko wybrzeży Afryki, przyciąga pięknymi, piaszczystymi plażami. To także raj dla surferów, ze względu na największe wiatry wśród wszystkich Wysp Kanaryjskich. Lanzarote z kolei to niesamowite, księżycowe krajobrazy, zupełnie niepodobne do innych europejskich widoków. Wszystko to za sprawą licznych wulkanicznych stożków, które rozsiane są po całej wyspie. Co ciekawe, podczas jednego wyjazdu, można zwiedzić obie wyspy – są one bardzo blisko położone i skomunikowane promem.

Gruzja

Kraj znany z niezwykłej gościnności, pysznego jedzenia i wina oraz przede wszystkim dostępu zarówno do gór, jak i morza. Gruzja to propozycja dla tych, którzy szukają nieco wytchnienia od europejskiego stylu życia i jednocześnie złaknieni są kontaktu z naturą. Przemierzając ten kraj, nie tylko można natknąć się na zróżnicowane krajobrazy i zmieniające się strefy klimatyczne. To także ogromna różnorodność, jeśli chodzi o kulturę, architekturę czy grupy etniczne. Wybierając się do Gruzji, dla jednych największą atrakcją będzie błogi wypoczynek na wybrzeżu Morza Czarnego. Dla innych z kolei najlepszym sposobem na spędzenie wakacji będzie przemierzanie kaukaskich szlaków górskich. Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Choć kojarzą się z bogactwem i przepychem, Zjednoczone Emiraty Arabskie są dostępne dla podróżników z każdym portfelem. Najwięcej lotów jest oczywiście do Dubaju – w końcu w tym mieście znaleźć można najwięcej atrakcji. To właśnie tu styka się arabska kultura z nowoczesnością i postępem. Najbardziej ekskluzywne hotele, najwyższy na świecie budynek czy ogromne, pełne innowacyjnych rozwiązań centra handlowe – to wszystko można zobaczyć w Dubaju. Choć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich panują naprawdę wysokie temperatury, tak dostęp do morza i powszechnie stosowana klimatyzacja w niemal każdym możliwym miejscu, na pewno przyniesie odrobinę ukojenia.

Dominikana

Dla tych, którzy pragną znaleźć raj na ziemi, Dominikana może być strzałem w dziesiątkę. Jest to jedna z wysp karaibskich, gdzie królują białe plaże, błękitne morze i egzotyczna roślinność. Oprócz błogiego wypoczynku na rajskich plażach, dużą atrakcją może być zwiedzanie stolicy wyspy – Santo Domingo. Jest to jedno z najstarszych miast na Karaibach, przez co do zobaczenia jest tam wiele zabytkowych obiektów, w tym najstarszą europejską twierdzę w Ameryce, wybudowaną w 1502 roku. Dla spragnionych przygód, na Dominikanie czeka możliwość wyprawy do tropikalnych lasów, a wspaniałe widoki podziwiać można w parkach przyrodniczych. Obecnie loty na Dominikanę są coraz popularniejsze, dlatego nie trzeba wiele, aby przeżyć wakacje swojego życia.