Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Gdzie lecieć na wakacje zimą?

Wbrew pozorom zima to doskonały moment na wakacje za granicą. Szczególnie gdy celujesz w cieplejsze kraje. Wystarczy kilka godzin w samolocie, by znaleźć się w zupełnie innym świecie. Takim, w którym króluje pełne słońce, wysoka temperatura i prawdziwie wakacyjny klimat. Z takiego wyjazdu może skorzystać cała rodzina. Swój samochód możecie w tym czasie zostawić na sprawdzonym, bezpiecznym, strzeżonym parkingu obok lotniska Modlin.

Ibiza

Ibiza

Pierwszą propozycją na wakacje zimą jest Ibiza. Ta hiszpańska wyspa jest Mekką imprezowiczów, którzy w sezonie korzystają z uroków nocnego życia. Większość klubów i dyskotek jest jednak zamykana już w październiku. Jednak najbardziej znane miejsce, czyli PACHA, jest otwarte cały rok. Także zimą można poszaleć w rytm gorących latynoskich melodii. Z kolei osoby, które nie lubią głośnej muzyki i szalonej zabawy do białego rana, mogą skorzystać z bogatej oferty SPA&wellness dostępnej na wyspie. Atutem tej propozycji są z pewnością zdecydowanie niższe ceny w okresie zimowym. Pozwoli to zaoszczędzić trochę grosza.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można wydać na pamiątki oraz restauracje. W tym pierwszym przypadku warto odwiedzić hippy markety, na których można znaleźć dosłownie wszystko. Biżuterię, ręczne wyroby, ubrania, przedmioty codziennego użytku lub ozdoby kojarzące się z Ibizą. Decydując się na drugą opcję, nie sposób nie skosztować kuchni regionalnej, w której dominują owoce morza. Świeże produkty są gwarancją udanego posiłku, który zapadnie na długo w pamięć. Poza tym lokalne restauracje często organizują tzw. happy hours, w których za niższą kwotę można dostać dwudaniowy obiad oraz deser.

Jeśli więc zastanawiasz się gdzie jechać na wakacje w styczniu, to naszą propozycją jest Ibiza. Zima w tym miejscu jest znacznie łagodniejsza niż w Polsce (średnio ok. 12 stopni Celsjusza). A brak tłumów poza sezonem pozwoli na łatwe i przyjemne zwiedzanie wyspy, jej miast i zabytków.

Portugalia

Portugalia

Portugalia zimą ma swoje plusy i minusy. Z pewnością jest to raj dla osób, które kochają zwiedzać zabytki i podziwiać widoki. Tych z pewnością nigdy nie zabraknie. Zarówno Lizbona, jak i Porto oraz mniejsze miasteczka kraju są bogate w kościoły, zamki i zabytkowe kamienice. Najlepszą możliwością ich podziwiania jest niespieszny spacer wąskimi uliczkami miast lub obowiązkowa przejażdżka portugalskim tramwajem.

Z drugiej strony warto pamiętać o położeniu geograficznym tego kraju. Portugalia jest najbardziej wysuniętym państwem na zachód w Europie i leży nad oceanem. W związku z tym jej klimat zimą jest łagodny i ciepły, ale deszczowy. Zamiast śniegu można spodziewać się częstych i silnych opadów deszczu oraz porywistych wiatrów. Pogoda gwałtowna, ale zmienna, więc po kilku lub kilkunastu minutach opadów wychodzi słońce i można z łatwością udać się na dalsze zwiedzanie.

Z powodów zmiennych warunków atmosferycznych w Portugalii, warto zadbać o bogaty plan zwiedzania muzeów, kościołów oraz miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W razie niesprzyjającej pogody można spokojnie oglądać eksponaty w zamkniętych budynkach. Co więcej, poza sezonem obowiązują w nich często niższe ceny i zdecydowanie mniejszy tłok.

Izrael

Izrael

Może zastanawiasz się gdzie na wakacje w grudniu? Chcesz z przytupem zakończyć stary rok i zwiedzić bardziej orientalny kraj, ale bez wyjątkowo długiego lotu? Nasza trzecia propozycja to Izrael. Izrael zimą to zdecydowanie najcieplejsza opcja z wszystkich powyższych. Temperatury przyjemne i można zadbać o lekką opaleniznę. Poza tym wbrew obiegowej opinii Izrael jest krajem bezpiecznym i przyjaznym turystom, więc wszelkie obawy można odłożyć na bok.

I Izraelu każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno fani relaksu na plaży, jak i intensywnego zwiedzania. Tel Awiw, do którego znajdziemy tanie połączenia z Polski ma aż 14-kilometrowe wybrzeże z przepięknymi plażami. Oczywiście punktem obowiązkowym dla osób, które zdecydują się na wyjazd do tego kraju, będzie Morze Martwe. Kilkanaście minut kąpieli w mocno zasolonym akwenie zrelaksuje niczym najlepsze SPA.

Z kolei miłośnicy zwiedzania nie mogą ominąć Jerozolimy. Jest ona świętym miejscem najważniejszych religii świata. Bez względu na wyznanie oraz światopoglądy jest to miejsce, które warto zobaczyć. Jego klimat urzeka od pierwszych chwil. Jeśli więc nadal zastanawiasz się nad wakacjami zimą, polecamy ciepłe kraje. Gdzie jechać? Ibiza, Portugalia lub Izrael dostarczą niesamowitych wrażeń. Zapomnij o mrozach w Polsce!