Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Jak poruszać się po lotnisku? Poznaj praktyczne wskazówki

Pierwszy lot, a przede wszystkim pierwsza wizyta na lotnisku może być przerażająca i przytłaczająca – mnóstwo podróżnych, wielu pracowników lotniska, liczne stanowiska odpraw, punkty informacyjne, tablice informacyjne, ekrany i komunikaty z głośników. Procedura związana z lotem wcale nie wygląda na mniej skomplikowaną. Wszystko to jednak tylko pozory! Sprawdź, jak poruszać się po lotnisku, aby podróż była przyjemna i bezproblemowa. To naprawdę łatwe.

kobieta, która porusza się po lotnisku pierwszy raz

Jak odnaleźć się na lotnisku, będąc na nim po raz pierwszy?

Jeżeli przygotowujesz się do swojego pierwszego lotu samolotem to normalne, że możesz się stresować. Nie tylko sam lot może być stresujący, ale także cała procedura na lotnisku przed wylotem. Gdzie iść na lotnisku w pierwszej kolejności, co zrobić z walizką, jak się odprawić, co potem, jak wygląda kontrola bezpieczeństwa? To zapewne tylko niektóre z pytań, jakie mogą się pojawiać w Twojej głowie.

Jeżeli na lotnisko przyjeżdżasz własnym samochodem, najwygodniejszą opcją będzie parking przy lotnisku Modlin. To idealne rozwiązanie, kiedy lecisz z dużym i ciężkim bagażem. Nie musisz się o nic martwić, wszystko masz na wyciągnięcie ręki. Sprawdź ceny parkingu przy lotnisku Modlin i nie zapomnij, że dla odlotów i przylotów są oddzielne wejścia. Pamiętaj, że na lotnisku są znaki i tablice informacyjne, na których znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Jeżeli nadal coś jest niejasne, nie bój się poprosić o pomoc kogoś z pracowników lotniska.

Gdzie iść na lotnisku, aby się odprawić?

Pierwsza rzecz, którą należy zrobić po przyjściu na lotnisko, jest check-in, czyli odprawa. Informacja z numerem stanowiska odprawy będzie na ekranach. Znajdź na wyświetlaczu godzinę odlotu oraz miejsce docelowe, a numer stanowiska check-in (o ile jest już znany) będzie podany obok. Odprawa najczęściej rozpoczyna się na 2-3 godziny przed lotem. Kiedy poznasz numer stanowiska odprawy, od razu udaj się we wskazane miejsce. Aby nie tracić czasu, przygotuj niezbędne dokumenty (np. bilet, dowód osobisty lub paszport). Jeżeli nie wiesz, na czym dokładnie polega check-in, sprawdź, jak przebiega odprawa na lotnisku. Kiedy Twoja walizka została już zważona, oznaczona i jest w drodze do luku bagażowego, a Ty trzymasz w dłoni kartę pokładową, pora na kolejny niezbędny krok.

kobieta, która jest na lotnisku pierwszy raz i sprawdza tablicę odlotów

Jak zachować się na lotnisku po odprawie?

Odprawa może trwać zarówno chwilę, jak i kilkadziesiąt minut. Wszystko uzależnione jest od liczby podróżujących danym lotem, dlatego warto wiedzieć, ile wcześniej być na lotnisku przed wylotem, żeby się nie stresować, że coś pójdzie nie tak i ucieknie nam samolot. Nigdy nie warto być na lotnisku na ostatnią chwilę. Kiedy wszystkie formalności mamy załatwione, kolejnym krokiem jest kontrola bezpieczeństwa. Tej kontroli też nie warto odwlekać, bo kolejka może być długa i zająć sporo czasu. Kontrola bezpieczeństwa ma na celu sprawdzenie wszystkich bagaży podręcznych oraz podróżujących i wykluczenie ewentualnych przedmiotów, które nie powinny się znaleźć w samolocie. Kiedy ten krok też mamy już za sobą, możemy rozkoszować się czasem wolnym i spróbować się odstresować. To moment, kiedy warto skorzystać z oferty sklepów bezcłowych, kawiarni i restauracji, można usiąść i poczytać książkę lub posłuchać ulubionej muzyki. Należy też sprawdzić, który gate na lotnisku jest nasz.

Który gate na lotnisku wybrać?

Kiedy już wiesz, jak się odnaleźć na lotnisku, co po kolei zrobić, jakie dokumenty będą potrzebne i gdzie iść, aby załatwić poszczególne formalności, pora na ostatni krok, czyli udanie się do gate’u. Numer bramki będzie widoczny na ekranach po kontroli bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku check-in, znajdź na wyświetlaczu godzinę odlotu, cel podróży, a numer gate’u będzie widoczny tuż obok. Znaki informacyjne pomogą Ci znaleźć odpowiedni kierunek. Pamiętaj, że im większe lotnisko, tym (czasami) potrzebujemy więcej czasu, aby dojść do wskazanego miejsca.

Jeżeli lecisz poza granice UE i Schengen, pamiętaj, że czeka Cię jeszcze jedna kontrola dokumentów. Warto mieć to wszystko na uwadze, aby dobrze zaplanować czas i nie tracić go w niepotrzebnych miejscach. Dobry plan działania to mniej stresu i przyjemniejsza podróż. Teraz kiedy już wiesz, jak zachować się na lotnisku, podróż powinna być mniej stresująca. Jeżeli wylatujesz na dłuższy czas, a na lotnisko chcesz przyjechać swoim samochodem, sprawdź parking strzeżony Modlin. To korzystne i bezpieczne rozwiązanie – nie musisz martwić się o swój pojazd, ponieważ będzie w odpowiednich rękach.