Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Lot do Australii – jak się przygotować?

Mimo że lot samolotem to najszybsze i najwygodniejsze rozwiązanie na długie dystanse, to wielogodzinna podróż do Australii może dać się we znaki. Warto więc odpowiednio wcześnie załatwić wszelkie formalności, aby uniknąć zbędnego stresu w czasie wyjazdu. Przedstawiamy kilka praktycznych rad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w czasie podróży do Australii.

Mapa Australii

Ile trwa lot do Australii?

Dostępne loty do Australii z Polski obejmują zarówno bezpośrednie połączenia, jak i podróż wraz z przesiadkami. Te ostatnie z jednej strony wydłużają czas podróży, jednak z drugiej pozwalają na rozsądne zaplanowanie lotów z przerwami na nocleg i odpoczynek. Wybór taki z pewnością zminimalizuje skutki długotrwałej podróży związane ze znanym zjawiskiem jet lag, a więc zespołem objawów wywołanych nagłą zmianą strefy czasowej. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tego typu rozwiązanie. Jeśli więc zależy nam na czasie i decydujemy się na rejs bezpośredni, musimy przygotować się, że loty do Australii z Warszawy trwają około 20-30 godzin.

Do wspomnianego czasu musimy jednak doliczyć jeszcze dotarcie na lotnisko. Mimo że w ofercie wielu firm transportowych znajdziemy autobusy, busy lub połączenia kolejowe bezpośrednio na lotnisko, to nic nie zastąpi komfortu podróży własnym samochodem. Rozwiązania tego wcale nie trzeba się obawiać. Przykładowo długoterminowy parking koło lotniska Modlin to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również w pełni bezpieczne. Podróż własnym samochodem jest znacznie mniej sterująca, dlatego warto skorzystać z tego rozwiązania bez obaw o pojazd podczas swojej nieobecności.

Samolot

Loty do Australii – co należy przygotować?

Przed wylotem do Australii należy również zadbać o kilka formalności. W pierwszej kolejności potrzebna nam będzie wiza turystyczna, jeśli kontynent odwiedzamy tylko na okres wakacyjny. Dokument ten jest darmowy, a ubiegać się o niego można poprzez bezpośrednie wypełnienie kwestionariusza na stronie internetowej australijskiego rządu. Czynności tej należy dokonać odpowiednio wcześnie, ponieważ czasem wizę otrzymujemy już w kilka minut, a czasami trwa to nawet kilka dni. Wiza turystyczna uprawnia nas do przebywania w Australii przez rok, jednak po każdych 3 miesiącach należy opuścić kraj, a następnie do niego wrócić.

Przed wyjazdem należy zadbać również o ubezpieczenie. Rozwiązanie takie w zależności od długości naszego pobytu jest stosunkowo tanie, a w razie sytuacji wymagających pomocy medycznej, nie zrujnuje naszego portfela. Nie warto więc bagatelizować kwestii ubezpieczenia.

Jeśli planujemy po Australii poruszać się samochodem, warto zadbać również o międzynarodowe prawo jazdy. Co prawda tutejsze prawo różni się w zależności od stanu i niektóre jednostki tolerują krajowy dokument z kopią przetłumaczoną na język angielski. Jednak, aby uniknąć przykrej niespodzianki, lepiej zorganizować dokument międzynarodowy.

Spakuj się mądrze i zadbaj o bagaż

Sprawdzone sposoby na komfortowy długi lot samolotem obejmują również właściwe i przemyślane przygotowanie bagażu. Dla uniknięcia przykrych dolegliwości związanych ze zmianą stref czasowych, warto wyposażyć się w opaskę na oczy do spania oraz wygodną poduszkę podróżną. Akcesoria takie nie tylko ułatwiają zasypianie, ale również podnoszą komfort i poprawiają samopoczucie podczas podróży długodystansowych.

Hałas w samolocie związany z pracą silnika oraz obecnością innych osób jest kolejnym nieuniknionym czynnikiem, który poza światłem i brakiem wygodnego podparcia utrudnia zasypianie. Warto więc wyposażyć się w zatyczki do uszu lub słuchawki redukujące poziom hałasu.

Jeśli natomiast planujesz spędzić czas, korzystając z urządzeń elektronicznych, takich jak telefon, tablet lub laptop, zadbaj o zapakowanie do bagażu podręcznego właściwych kabli z przejściówkami lub własnego powerbanka, który w każdej chwili pozwala naładować wybrane urządzenie.

Bagaż rejestrowany, który oddajesz do luku bagażowego, warto dokładnie oznaczyć i podpisać, a także obwinąć szczelnie folią stretch lub zapinanymi pasami. Rozwiązanie to nie tylko zapobiega zniszczeniu walizki podczas przepakowywania, ale również gwarantuje bezpieczeństwo w razie ewentualnej awarii zamka błyskawicznego. Jeśli Twój plecak posiada liczne paski i klamry, rozwiązanie takie zapobiega również zaklinowaniu się bagażu na taśmociągach podających bagaże.

Wnętrze samolotu

Zadbaj o wygodny strój

Wielogodzinne loty do Australii wymagają dodatkowo odpowiedniego oraz wygodnego ubioru. Długie rejsy wiążą się z wieloma zmianami temperatur, w związku z czym raz może być Ci za ciepło, a innym razem zbyt chłodno. Aby podróż przebiegła w komfortowej temperaturze, warto więc ubrać się „na cebulkę”.

Dodatkowo przy pakowaniu odzieży na wyjazd zapoznaj się z temperaturami, jakie panują w wybranym miejscu, ponieważ będą one różniły się znacznie od tych, jakie aktualnie występują w Polsce. Planując podróż, pamiętaj więc o odpowiednim zabezpieczeniu na każde warunki!