Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Czy słyszałeś o pięciu największych lotniskach świata?

Rokroczne gromadzenie danych oraz statystyk dotyczących lotnisk na całym świecie, pozwala na podanie wielu istotnych informacji – np. takiej, które z nich wykazuje największy ruch. Dzięki temu możliwe jest na przykład stworzenie rankingu najbardziej ,,ruchliwych lotnisk” świata. Jak wygląda ranking powstały na podstawie danych z ubiegłego, 2015 roku?

1. Hartsfield-Jackson w Atlancie

Pierwsze miejsce, nie po raz pierwszy zresztą, przyznane zostało lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie. W ubiegłym roku udało mu się obsłużyć ponad 100 milionów pasażerów, a tym samym pobić światowy rekord. Lotnisko to jest głównym węzłem amerykańskich linii lotniczych Delta Air Lines.

2. Beijing Capital International Airport

Na drugim miejscu znalazło się lotnisko Beijing Capital International Airport, mieszczące się w Pekinie. Z jego usług skorzystało w minionym roku niemal 90 milionów osób. Ten port lotniczy istnieje już blisko 60 lat i stanowi główny węzeł chińskich linii lotniczych Air China, oferujących transport do 120 różnych miejsc.

3. Dubai International Airport

Trzecie miejsce przyznane zostało lotnisku Dubai International Airport. Ponad dziesięcioprocentowy wzrost oraz 78 milionów obsłużonych pasażerów, pozwoliło mu na wyraźny awans z szóstej pozycji. Ten port lotniczy istnieje od ponad 50 lat.

4. Chicago O’Hare

Czwarte z kolei, pod względem liczby obsłużonych pasażerów lotnisko, to Chicago O’Hare. W ubiegłym roku obsłużyło ono prawie 77 milionów pasażerów. To drugi, co do liczby przewozów port w Stanach Zjednoczonych. Realizuje ono więcej niż 60 międzynarodowych połączeń, w tym również do Warszawy.

5. Tokyo Haneda

Pierwszą piątkę zamyka lotnisko w Tokyo. Z obiektu lotniczego Tokyo Haneda, w 2015 r. skorzystało około 75 milionów podróżnych. Port lotniczy istnieje od prawie 90 lat, przy czym prawie przez pięć pierwszych dekad jego działalności, było jedynym takim obiektem w Tokio.

Największe lotniska w Polsce

A jak kształtuje się ranking największych lotnisk w Polsce? Najwyżej na podium w dalszym ciągu stoi port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Drugie miejsce zajmują Balice w Krakowie, trzecie – nadmorski port lotniczy w Gdańsku. Czwarte zaś miejsce, od jakiegoś czasu nie należy już do portu lotniczego we Wrocławiu. Dzięki coraz lepszym wynikom, nr 5 zajmuje lotnisko Modlin Warszawa.