Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Lot z dzieckiem, czyli co zrobić z bagażem, fotelikiem i wózkiem?

Podróż samolotem z małym dzieckiem to między innymi korzyści w zakresie ceny biletu. Jednak taka opcja wiąże się jednocześnie z pewnymi ograniczeniami lub koniecznościami. Dlatego zanim wybierzemy się w podniebną podróż z naszą pociechą sprawdźmy, czego możemy się spodziewać na lotnisku i na pokładzie samolotu.

Tańszy lot, ale ograniczenia w bagażu

Większość linii lotniczych oferuje zdecydowanie tańsze ceny przelotu dla swoich małych pasażerów. W przypadku dzieci, które nie ukończyły 2 roku życia i podróżujących na kolonach rodziców, jest to zazwyczaj od 10% do 30% ceny normalnego biletu lub po prostu opcja darmowa (wszystko zależy od przewoźnika, a także od kierunku lotu). Dzieci starsze, które jednak nie ukończyły jeszcze 12 roku życia, obowiązują bilety w cenie około 25-30% ceny biletu normalnego. Jednak korzyści w zakresie kosztów przelotu wiążą się tutaj zazwyczaj z ograniczeniami bagażowymi.

Podróżując z małym dzieckiem na kolanach, pamiętajmy, że limit bagażu zabieranego na pokład może być bardzo ograniczony. Podobnie jest w przypadku dziecka w wieku poniżej 12 lat – tutaj limit bagażu także może zostać ograniczony, choć niektóre linie przyznają dzieciom limit taki sam, jak i dorosłym. Warto upewnić się w tej kwestii, jeszcze przed pakowaniem wakacyjnych walizek.

Podróż dziecka w foteliku – kiedy możemy skorzystać z takiej opcji?

Lot dziecka może odbyć się także w foteliku samochodowym. Praktycznie wszystkie linie lotnicze umożliwiają korzystanie z takiej opcji w przypadku dzieci, które ukończyły 6 miesiąc życia. Jest to jednak rozwiązanie mniej korzystne finansowo, bowiem tutaj płacimy za miejsce na osobnym siedzeniu. Poza tym warto pamiętać aby sprawdzić, czy fotelik, jakim dysponujemy, przystosowany jest także do lotów samolotem (fotelik powinien posiadać stosowne oznaczenie).

Wózek dziecięcy ? Tylko składany

Wiele linii lotniczych umożliwia zabranie składanego wózka dziecięcego bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. W tym wypadku wózek transportowany jest w luku bagażowym. Pracownik lotniska spakuje wózek tuż przed naszym wejściem na pokład, a zwrot wózka nastąpi niezwłocznie po wylądowaniu.

Wybierając się w podróż samolotem z małym dzieckiem zawsze warto dotrzeć do portu lotniczego własnym samochodem. W ten sposób zabranie wózka i oczywiście fotelika będzie zdecydowanie prostsze. A samochód można bezpiecznie i wygodnie pozostawić na parkingu, taką opcję proponuje modlin parking.

Z małym dzieckiem – poza kolejnością

Wiele lotnisk i linii lotniczych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rodzin z małymi dziećmi. Stąd też pierwszeństwo w wejściu na pokład lub osobne miejsce odprawy lotniskowej. Warto sprawdzić takie opcje podróży, gdyż mogą zdecydowanie nam ją usprawnić.