Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Planujesz wyjazd do Japonii? Podpowiadamy, jak się przygotować

Podróż do Japonii to marzenie wielu osób, które pasjonują się kulturą wschodu. Mimo że żyjemy w czasach, kiedy niemalże każdy zakątek świata jest w zasięgu naszych rąk, to tak daleki wyjazd wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed wylotem należy nie tylko zakupić bilety lotnicze i spakować bagaże, ale również rozejrzeć się za noclegiem, miejscami do zobaczenia oraz kwestiami praktycznymi, jak jedzenie czy przemieszczanie się po kraju. Nie wiesz, od czego zacząć? Podpowiadamy jak zaplanować podróż do Japonii.

Jak zaplanować wyjazd do Japonii?

Planujesz wyjazd do Japonii? Zastanawiasz się, co trzeba wiedzieć przed podróżą? Istnieje wiele spraw i formalności, którymi musisz się zająć przed wyjazdem. Podstawą powinno być zadbanie o swoje zdrowie, aby podczas podróży w miarę możliwości uniknąć nieprzyjemnych incydentów. Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych aktualnie nie ma zaleceń związanych z dodatkowymi szczepieniami przed wyjazdem do Japonii. W razie nieszczęśliwych wypadków warto się jednak ubezpieczyć. Jak się okazuje, wiele dostępnych w Polsce firm ubezpieczeniowych nie posiada polisy obowiązującej na terytorium tego kraju, co może nieco komplikować sprawę. Warto jednak to sprawdzić, ponieważ niektóre oferty proponują ubezpieczenie, które jest ważne również w Japonii. Alternatywą jest zapoznanie się z cennikiem pomocy lekarskiej i stomatologicznej na miejscu.

Dalekie podróże wymagają w niektórych przypadkach dodatkowych dokumentów. Na szczęście w Japonii wiza nie jest konieczna, jeśli wyjeżdżamy w celach turystycznych lub biznesowych (niezarobkowych) na okres do maksymalnie 90 dni. Natomiast, jeśli planujesz podjąć w tym kraju pracę – musisz zadbać o uzyskanie niezbędnych pozwoleń.

Myśląc o tym, jak przygotować się do wyjazdu do Japonii, należy także odpowiednio wcześnie zadbać o zakup biletów lotniczych. Im szybciej się na to zdecydujesz, tym większa szansa, że mniej zapłacisz za loty. W większości zorganizowanych podróży samolotem niezbędne będą przesiadki, dlatego należy rozważyć też ilość bagażu i sposób jego spakowania.

Aby dotrzeć do lotniska sprawnie, wygodnie i szybko, najlepiej jako środek transportu wybrać prywatny samochód. Parking długoterminowy Modlin to przykład miejsca, gdzie nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swojego auta w czasie trwania wycieczki. Wystarczy, że odpowiednio wcześnie zarezerwujesz miejsce parkingowe. Rozwiązanie to ma tę zaletę, że po powrocie z wyczerpującej podróży nie musisz rozglądać się za środkiem transportu, ani prosić nikogo o odebranie cię z lotniska.

Wyjazd do Japonii – co warto zabrać do samolotu?

W zależności od wybranej opcji lot do Japonii może trwać 11 godzin (bezpośrednio), a w niektórych przypadkach przekracza nawet 24 godziny (jeśli zdecydujemy się na opcję z przesiadkami). Dłuższe podróże przesiadkowe zazwyczaj są sporo tańsze, dlatego to rozwiązanie jest atrakcyjne dla wielu osób. Aby czuć się komfortowo podczas lotu oraz oczekiwania na kolejny samolot, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie bagażu. Powinna się w nim znaleźć woda i przekąski, ale też poduszka podróżna i niewielki koc. Dzięki temu odpoczynek w czasie podróży będzie wygodny, a na miejscu łatwiej zniesiesz zmianę strefy czasowej. O sprawdzonych patentach na długi lot pisaliśmy także we wpisie: Sposoby na długi lot samolotem – warto się nim zainspirować.

Podróż po Japonii – ile kosztuje?

Każdy, kto planuje wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni, zapewne zastanawia się także, ile kosztuje wyjazd do Japonii. Nie ma wątpliwości, że podróż nie należy do najtańszych, ale jej ostateczny koszt będzie uzależniony od indywidualnych wyborów takich jak: zakup biletów lotniczych, rodzaju zakwaterowania, wyżywienia oraz odwiedzanych miejsc. Najtańsze noclegi można znaleźć, kiedy dokonujemy rezerwacji ze sporym wyprzedzeniem czasowym. Wówczas wynajęcie przestrzeni do spania w wieloosobowym pokoju kosztuje około 150 zł za dobę. Bardziej kameralne miejsca będą kosztowały odpowiednio więcej. Zwiedzanie całego kraju wymaga częstego przemieszczania, dlatego podczas podróży możesz potrzebować kilku postojów. Warto zatem wcześniej szczegółowo zaplanować każdy dzień swojego pobytu.

Jaki jest natomiast koszt samych biletów lotniczych? Te w okazyjnych cenach można znaleźć za nieco ponad 2 tys. zł w jedną stronę (z Warszawy do Tokio). Standardem są natomiast bilety, których cena przekracza 5 tys. zł w jedną stronę.