Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze parkingu?

Często jesteśmy tak podekscytowani samą podróżą lub zaabsorbowani formalnościami związanymi z rezerwacją hotelu, kupnem biletów lotniczych czy pakowaniem, że zapominamy o tak ważnej kwestii, jak parking dla auta. Dowiedz się zatem, na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru, by twój urlop lub podróż służbowa przebiegły spokojnie i komfortowo.

Zakup samochodu to dla wielu z nas kosztowna inwestycja, ale dzięki niej możemy szybko i sprawnie przemieszczać się po mieście, dojeżdżać do pracy, odbierać dzieci ze szkoły lub przedszkola, czy też wybrać się na wycieczkę z rodziną. Dodatkowo pozwala nam w komfortowy sposób dostać się wraz z wszystkimi torbami na lotnisko, dzięki czemu nie musimy odbywać uciążliwej i męczącej (w takim przypadku) podróży transportem publicznym. Często jednak zapominamy, by zawczasu sprawdzić parking, na którym zamierzamy zostawić nasz samochód. Niestety, później okazuje się, że jest on drogi, przemieszczanie się z miejsca postojowego na terminal męczące, a w skrajnych przypadkach – że pozostawiony na nim pojazd uległ zniszczeniu. Jak uchronić się przed takimi sytuacjami?

Wybierz miejsce niedaleko terminala

Od odległości, jaka będzie dzieliła nasz samochód od wejścia do terminala, zależy czy będziemy mogli szybko i sprawnie, a przy tym komfortowo dostać się wraz z bagażami na samo lotnisko. Dobrze, jeśli będzie ona możliwie jak najmniejsza. W końcu chcemy, żeby wycieczka, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi, była przyjemna. Nikomu nie zależy na niepotrzebnym stresie i frustracji, gdy będziemy przemierzać parking z kilkoma ciężkimi walizkami.

parking przy lotnisku

Sprawdź co obejmuje opłata za parking

Bardzo często o wyborze parkingu decyduje cena. Warto jednak uprzednio sprawdzić co ona w zasadzie obejmuje. Może się bowiem okazać, że warto będzie nieco dopłacić za kilka udogodnień i zyskać pewność, że podczas naszej nieobecności samochód będzie znajdował się w bezpiecznym miejscu. Nierzadko cena obejmuje też transfer na terminal, zwłaszcza jeśli miejsce parkingowe jest bardziej oddalone od lotniska, ochronę, jak również dodatkowe usługi, na przykład pomoc w ewentualnej naprawie samochodu.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

To kolejne ważne kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę, analizując oferty parkingu. Najlepiej, jeśli obiekt jest nie tylko monitorowany, ale także strzeżony przez stróża lub agencję ochrony. Dzięki temu unikniemy zniszczeń i zredukujemy ryzyko kradzieży naszego samochodu. Osoby, które nie mają opłaconego AC, powinny też zwrócić uwagę na ubezpieczenie parkingu. Dzięki temu będą mogły ubiegać się o odszkodowanie. Na przykład w razie zarysowań karoserii.

Zwróć uwagę na stan parkingu

Warto również upewnić się, czy parking strzeżony przy lotnisku Modlin jest właściwie ogrodzony oraz dowiedzieć się, jaka jest jego nawierzchnia. Zwłaszcza to ostatnie kryterium, mimo że wydaje się mało istotne, ma ogromny wpływ na jakość oraz komfort naszej podróży do terminala. Niektóre parkingi znajdują się na gruntowej nawierzchni, która pod wpływem deszczu czy śniegu, namięka, tworząc błoto. W efekcie nasze bagaże oraz my sami możemy być przemoczeni i ubrudzeni błotem.

Dodatkowe usługi – wyraz profesjonalnego podejścia do klienta

Profesjonalne parkingi posiadają w swojej ofercie wiele udogodnień, na przykład transfer z miejsca postojowego na terminal, możliwość długoterminowego przechowywania samochodu, darmową toaletę, ubezpieczenie, miejsce VIP czy ładowanie akumulatora. Tego typu udogodnienia również mogą korzystnie wpływać na jakość i wygodę naszej podróży. Przed udaniem się na lotnisko, zawsze powinniśmy więc dokładnie sprawdzić, czy obiekt spełni wszelkie nasze oczekiwania.