Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Tanie loty z Modlina – gdzie warto się wybrać?

Lotnisko Warszawa-Modlin znane jest przede wszystkim z tego, że obsługuje loty tanich linii lotniczych. Korzystna cena i atrakcyjne kierunki to zdecydowanie najlepsza zachęta do podróżowania. Z Modlina możemy polecieć na długie wakacje lub też na przedłużony weekend. Podsuwamy kilka pomysłów na niezapomniane podróże, na które wybierzemy się z tego podwarszawskiego portu lotniczego.

Loty z Modlina – gdzie można polecieć?

Mapa połączeń z lotniska Modlin jest naprawdę imponująca. Polecimy z niego bezpośrednio do większości europejskich krajów. W ofercie obsługiwanych przez lotnisko połączeń są loty do: Grecji, Bułgarii, Włoch, Austrii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Norwegii. Dużą popularnością cieszą się też wyspy. Te dostępne bezpośrednio z Modlina to m.in.: Teneryfa, Majorka, Cypr, Sardynia, Korfu czy Kreta.

Samolot stojący przed terminalem

Jakie linie lotnicze latają z Modlina?

Port lotniczy Warszawa-Modlin obsługuje loty tanich przewoźników, a więc takich, którzy oferują naprawdę korzystne ceny połączeń, zaczynające się już od kilkudziesięciu złotych. Z Modlina polecimy przede wszystkim Ryanairem, czyli irlandzkimi tanimi liniami. Lotnisko obsługuje również loty czarterowe polskiej linii lotniczej Buzz, która należy do grupy Ryanair Holdings. Obaj przewoźnicy oferują niezwykle atrakcyjne kierunki lotów.

Gdzie na weekend z Modlina?

Modlin, z uwagi na swoją lokalizację, jest świetną bazą wypadową na krótkie wyjazdy. Dobrze skomunikowane z Warszawą, z dobrą bazą parkingową i korzystnymi cenami lotów, lotnisko jest chętnie wybierane przez podróżnych na krótkie weekendowe wypady. Jakie loty z Modlina wybrać, by spędzić kilka dni w atrakcyjnych turystycznie miejscach? Na jakie kierunki kupimy bilety w korzystnych cenach? Podpowiadamy!

Włochy – Rzym Ciampino

Zestawienie otwiera kraj pizzy, słońca i luzu, czyli Włochy. Z Modlina możemy polecieć na lotnisko w Ciampino, z którego bez problemu dostaniemy się do centrum Wiecznego Miasta. Koloseum, Pantenon, Fontanna di Trevi czy Schody Hiszpańskie to tylko kilka atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Rzymie. Stolica Włoch zadziwia przepiękną architekturą, niezwykle serdecznymi mieszkańcami i fantastyczną kuchnią na czele z makaronami!

Widok na Rzym

Grecja – Ateny

Kolejny południowy kierunek, który warto wybrać, jeśli chcemy złapać nieco promieni słonecznych, zwłaszcza w zimie. Ateny to kolebka zachodniej cywilizacji, miasto, w którym co krok spotkamy ważne dla historii ludzkości zabytki. Z pewnością warto zobaczyć górujący nad miastem Akropol, Partnenon czy Teatr Dionizosa. Nocą z kolei miasto tętni życiem i możemy skosztować najlepszych specjałów greckiej kuchni czy win z dojrzewających w greckim słońcu winogron. To idealna opcja na tzw. city break, czyli kilkudniową przerwę w atrakcyjnym turystycznie mieście.

Portugalia – Lizbona

Lizbona jest także świetną opcją na weekendowy wypad. Kolorowa i niezwykle malownicza architektura miasta, kręte uliczki, po których można spacerować godzinami, co rusz zauważając coś ciekawego, zabytkowe drewniane tramwaje, którymi można zwiedzać miasto, a także bliskość oceanu czynią to miejsce jednym z najciekawszych i najmniej oczywistych europejskich miast. Warto skorzystać z możliwości bezpośredniego lotu do Lizbony. Poza sezonem na pewno uda nam się upolować bilety w atrakcyjnych cenach!

Tramwaj na ulicy Lizbony

Szwecja – Sztokholm Skavsta

Dla odmiany północny kierunek, który warto odwiedzić, szczególnie że bilety do Sztokholmu można kupić w naprawdę korzystnej cenie, zaczynającej się już od kilkudziesięciu złotych. Stolica Szwecji nazywana jest Wenecją Północy, a architektura sztokholmskiej starówki nieco przypomina tę gdańską. Mnóstwo kafejek, barów i sklepów vintage sprawia, że Sztokholm tętni życiem o każdej porze roku – nawet w środku zimy! Szczególnie warto odwiedzenia są tutejsze stacje metra, które są tak naprawdę prawdziwymi galeriami sztuki.

W jaki sposób najlepiej dostać się na lotnisko w Modlinie?

Wiesz już, gdzie chcesz polecieć, ale zastanawiasz się jak dojechać na lotnisko Warszawa-Modlin? Jest kilka możliwości do wyboru. Do tego podwarszawskiego portu lotniczego można dojechać transportem publicznym lub korzystając z oferty prywatnych przewoźników. Najlepszą opcją jest jednak dojazd własnym samochodem.

Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względu na to, że z łatwością znajdziemy parking koło lotniska Modlin, na którym bez obaw pozostawimy nasz samochód na czas podróży, a na samo lotnisko dojdziemy wygodnie w mniej niż 5 minut. Rozważasz tę opcję? Poznaj 5 zalet zostawienia auta na parkingu przy lotnisku i podróżuj spokojnie i zgodnie z planem!