Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Kosmetyki w bagażu podręcznym – co możemy zabrać ze sobą do samolotu?

Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż jedynie dwudniową, czy mamy zamiar spędzić poza domem kilka tygodni, zawsze pakujemy do bagażu nasze ulubione kosmetyki. Niektóre będą nam potrzebne dopiero na miejscu, gdy dotrzemy do celu podróży. Inne z kolei chcemy mieć pod ręką również podczas pobytu na pokładzie samolotu.

Pakując bagaż rejestrowany, możemy bez obaw włożyć do niego wszystkie ulubione produkty w oryginalnych opakowaniach. Jedyną rzeczą, o której musimy pamiętać, jest ciężar całości bagażu. Niestety bagaż podręczny, czyli ten, który będziemy mieć przy sobie w samolocie, rządzi się nieco innymi prawami. Jakie kosmetyki i jak spakowane można przewozić w bagażu podręcznym? I co zrobić, aby uniknąć sytuacji, w której nasz ulubiony krem lub perfumy lądują w koszu przed bramkami na lotnisku?

Jakie kosmetyki możemy umieści w bagażu podręcznym?

W przypadku kosmetyków zabieranych na pokład samolotu, które możemy schować w bagażu podręcznym, pamiętajmy, że wszelkie płynne substancje powinny znajdować się w opakowaniach o pojemności nieprzekraczającej 100ml. Dotyczy to wszystkich past, żeli, aerozoli takich jak dezodorant czy lakier do włosów, emulsji, olejków i oczywiście perfum. Pamiętajmy też, aby wszystkie 100-mililitrowe pojemniki umieścić w przezroczystym woreczku strunowym i aby objętość wszystkich płynnych substancji nie przekroczyła 1 litra.

Stosując się do wyżej wymienionych zaleceń, nie powinniśmy mieć żadnych problemów z przewożeniem:

✔ dezodorantu

✔ perfum

✔ kremu

✔ emulsji do opalania

✔ kropli do oczu (krople, jako lek, mogą być przewożone w ilości większej niż 100 ml, jeśli wcześniej zgłosimy się do odpowiedniej kontroli)

✔ mydła

✔ lakieru do paznokci

✔ olejku do kąpieli

✔ pasty do zębów

✔ płynu do płukania jamy ustnej

✔ płynu do demakijażu

✔ szamponu

✔ odżywki

✔ żelu pod prysznic

✔ tuszu do rzęs

✔ fluidu

✔ pudru

✔ szminki

✔ błyszczyka do ust

Zawsze jednak warto zajrzeć na stronę przewoźnika i upewnić się, czy w kwestii przewożenia kosmetyków w bagażu podręcznym nie obowiązują nas jakieś dodatkowe przepisy lub ograniczenia. Przykładowo niektóre linie, jak na przykład Ryanair, mają ścisłe wytyczne co do pakowania kosmetyków. Tradycyjna kosmetyczka niestety na nic się nam nie przyda. W przypadku wspomnianego przewoźnika wszystkie płyny powinny zmieścić się w przeźroczystym woreczku strunowym lub transparentnej kosmetyczce o wymiarach 20 x 20 cm. Sporym ułatwieniem jest to, że woreczki można dostać na lotnisku. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że wszystkie płyny należy wyjąć z plecaka lub torby podczas odprawy. Dlatego warto spakować je w taki sposób, żeby łatwo było je wyciągnąć podczas kontroli.

kosmetyki w bagażu podręcznym

Jak spakować kosmetyki, które zabieramy ze sobą na pokład samolotu?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, wszelkie płynne substancje powinny znajdować się w opakowaniach o pojemności nieprzekraczającej 100 ml, a łączna objętość przewożonych kosmetyków płynnych nie powinna być większa niż 1 litr. Wszystkie pojemniki z płynami powinniśmy umieścić w woreczku z zamknięciem strunowym, przezroczystym. Sprawa wydaje się prosta, jednak doświadczenia pokazują, że pasażerowie wciąż nie stosują się do obowiązujących przepisów, pospiesznie pakując do bagażu podręcznego wszystkie kosmetyki, jakimi posługują się na co dzień. Konsekwencją takiego działania są kosze pełne nowych kosmetyków przy bramkach na lotnisku. Jeśli nie chcemy konfiskaty naszych kosmetyków, pamiętajmy o panujących zasadach. Poza tym warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki o właściwościach leczniczych, które wykupujemy w aptece lub które przygotowywane są dla nas na zamówienie. Utrata takiego produktu i brak możliwości jego zakupu po wylądowaniu może narazić nas na niemałe kłopoty.

O czym jeszcze warto pamiętać, pakując kosmetyki do swojego bagażu?

Jak widać, przewóz kosmetyków w bagażu podręcznym wcale nie musi być stresującym doświadczeniem! Musimy jedynie pamiętać, że podręczne kuferki na kosmetyki w przypadku podróżowania samolotem nie wchodzą w grę. Jednak najnowsze zmiany dotyczące przewozu bagażu podręcznego w tanich liniach lotniczych powinny zadowolić wszystkie Panie. Niewielka damska torebka może być zabrana na pokład samolotu jako dodatek do walizki. Skończyły się czasy, gdy każda damska torebka musiała być schowana do większego bagażu. Podobne zasady obowiązują w przypadku rejsowych linii lotniczych, podczas których damska torebka może zostać zabrana na pokład samolotu obok bagażu podręcznego.

Zamiast nieporęcznych kuferków, podczas podróży samolotem doskonale sprawdzą się przezroczyste kosmetyczki, torebki z zamknięciem strunowym oraz zestawy mini kosmetyków, które dostępne są powszechnie w ofercie większości drogerii. W podróży doskonale spisują się również próbki kosmetyków czy perfum, które praktycznie nie zajmują miejsca, a często wystarczają na więcej niż jedno użycie. W większości sklepów możemy także zaopatrzyć się w specjalne pojemniczki na kosmetyki do samolotu dostępne w zestawach, w których skład wchodzi również przezroczysta kosmetyczka spełniająca wymogi większości linii lotniczych. Dzięki temu będziemy mogli przelać ulubione kosmetyki do wielorazowych pojemniczków i nie przepłacać za miniaturki.

Jakie kosmetyki warto mieć pod ręką w samolocie?

Na zakończenie tematu, jakim jest przewożenie kosmetyków na pokładzie samolotu, chcielibyśmy podpowiedzieć, co warto mieć ze sobą w bagażu podręcznym. Zwłaszcza gdy czeka nas dłuższy lot. W kabinie niezastąpione są:

✔ chusteczki antybakteryjne

✔ dobry krem nawilżający

✔ sztyft do ust

✔ tonik lub woda termalna w aerozolu

✔ pasta i szczoteczka do zębów

✔ krople do oczu

✔ suchy szampon

Taki zestaw sprawi, że nawet po kilkunastogodzinnym locie będziemy wyglądać na świeżych i wypoczętych, a nasza skóra nie ucierpi z powodu klimatyzacji i suchego powietrza w samolocie.

Największy komfort i poczucie bezpieczeństwa mamy w momencie, gdy nie spieszymy się na samolot – jak powszechnie wiadomo, pośpiech jest złym doradcą. Dlatego, jeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące swojego bagażu podręcznego i przewozu kosmetyków, zawsze możesz przepakować się na lotnisku. Skorzystaj z naszej oferty Parking Modlin i nie stresuj się podróżą samolotem!