Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Rozwój lotnika w Modlinie

Jak pokazują wyniki badań, podwarszawski port lotniczy w Modlinie zdobywa pasażerów najszybciej ze wszystkich tej klasy obiektów w Europie. Duża w tym zasługa sieci Ryanair, który sukcesywnie otwiera nowe połączenia i zwiększa liczbę lotów (przede wszystkim na wyspy brytyjskie). Ponieważ w roku 2016 modlińskie lotnisko spodziewa się ponad 3 mln pasażerów, podjęto decyzję o jego rozbudowie.

Zmiany na lotnisku w Modlinie

Jednym z najbardziej newralgicznych elementów każdego lotniska jest wieża kontroli lotów. W Modlinie działa obecnie tymczasowy model kontenerowy, ale plany dzierżawy terenu pod wieżę docelową, znajdują się już w bardzo zaawansowanym stadium. Według Magdaleny Jaworskiej, prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, nowy obiekt zacznie pracę w latach 2017-2018.

Planowanie powiększanie portu lotniczego Modlin

Maksymalna przepustowość obecnego terminalu wynosi 3,5 mln pasażerów, a tylko w tym roku obsłużono ich ponad 2,5 mln. Prognozy wskazują, że w przyszłym ma ich być jeszcze więcej, dlatego przygotowano już koncepcję nowego, większego terminalu. Budowa ma ruszyć w pierwszym kwartale 2016 roku.

Potencjał komercyjny w Modlinie

Rozwój lotniska, wzrost jego znaczenia oraz planowana rozbudowa, przekładają się oczywiście na zainteresowanie inwestycjami komercyjnymi. Obecnie w modlińskim porcie działa restauracja, a domyślnie kompleks ma mieścić również hotel.

Tajemnica sukcesu lotniska

Powodem tak dobrych wyników lotniska Modlin na tle innych portów lotniczych o podobnej charakterystyce jest fakt, iż powstał on jako odpowiedź na realną potrzebę. Warszawa i całe województwo mazowieckie już od dłuższego czasu potrzebowały tanich linii, takich jak choćby wspomniany Ryanair. Niestety, lotnisko Chopina było dla nich najzwyczajniej w świecie zbyt drogie.

W świetle ostatnich sukcesów i planowanej rozbudowy, można śmiało zakładać, że rola portu lotniczego w Modlinie w dalszym ciągu będzie wzrastać.