Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Czy znasz najbardziej nietypowe parkingi świata?

Z reguły, na słowo ,,parking” błyskawicznie uruchamiamy wyobrażenie o większej, ograniczonej przestrzeni, będącej skupiskiem różnego rodzaju pojazdów. Parkingi spotykamy przy blokach, szkołach, szpitalach, niejednokrotnie odwiedzamy też parking przy lotnisku czy pewnie jeszcze częściej – parking przy galerii handlowej. Wszystkie te miejsca wyglądają na ogół podobnie i, szczerze mówiąc, niczym wyjątkowym nas nie zaskakują. Nic dziwnego – ich funkcja sprowadza się do pozostawienia na nich pojazdu, więc czego więcej moglibyśmy od nich oczekiwać?

Niezwykła biblioteka w Kansas

Okazuje się, że i parkingi potrafią być nieprzeciętne i wizualnie ciekawe… Niczym małe dzieła sztuki! Doskonałym na to dowodem jest choćby ten należący do Publicznej Biblioteki w Kansas City, w centralnej części Stanów Zjednoczonych. Fasada tamtejszego parkingu zamieniona została w ogromną półkę z książkami. Na jej ścianie pojawiły się zaś grzbiety wybranych w specjalnym plebiscycie edycji.

Ekskluzywny parking w Miami

Nie sposób nie wspomnieć także o wyjątkowym obiekcie parkingowym w Miami. Nieprzeciętnie atrakcyjny budynek zaprojektowany został przez jedno ze słynniejszych biur architektonicznych. Mieści 300 miejsc postojowych, nadzorowanych przez specjalnie zatrudniony w tym celu personel. Znajdują się tam także ekskluzywne butiki oraz restauracje, z których podziwiać można widoki miasta. Często odbywają się tam wydarzenia kulturalne i artystyczne, bankiety, a nawet śluby.

Stare kino… Nowy pomysł!

Niezwykły może być też fakt stworzenia parkingu poprzez wykorzystanie w tym celu… starego kina. Taki pomysł pojawił się w słynnym Detroit w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam, istniejące od lat dwudziestych kino Michigan Theatre, postanowiono najpierw ,,przerobić” na miejsce klubowe, a ostatecznie – przestrzeń przeznaczoną do parkowania.

Niebanalne rozwiązania

Nieprzeciętny pomysł zastosowano również w Anglii. W znajdującym się w centrum Birmingham budynku, ulokowano w pełni zautomatyzowany, nowoczesny parking, który eliminuje wręcz wykorzystanie czynnika ludzkiego. Zainstalowany system skanuje auto, a następnie, bez udziału człowieka, proponuje ulokowanie go w którymś z wolnych miejsc. Równie prosty jest sam odbiór pojazdu – wystarczy tylko zeskanować kartę, by po chwili odebrać auto z garażu.

Jednym z ciekawszych, a przy tym modniejszych miejsc parkingowych w Europie, jest też tzw. Peckham Rye Car Park, znajdujący się w Londynie. Z pozoru zwykły parking, jednak w rzeczywistości – oprócz umożliwienia swoim klientom postoju, daje możliwość… obcowania ze sztuką. A to wszystko dzięki wyjątkowym artystycznym instalacjom.

Nowoczesny eko-parking

Nieprzeciętne wrażenia tworzy również świecący w wielu kolorach parking w Santa Monica (USA) – barwną elewację budynku tworzą tu ledowe lampy. To jednocześnie pierwszy w Stanach Zjednoczonych parking, wyróżniony certyfikatem za najbardziej przyjazne środowisku konstrukcje. Energia konieczna do zasilania budynku pozyskiwana jest ze znajdujących się na dachu paneli słonecznych. Znajduje się tam aż 900 miejsc przeznaczonych do postoju.

To tylko niektóre z nietypowych parkingowych rozwiązań, które z pewnością zaskoczą niejednego przyjezdnego. W takich miejscach nie sposób bezrefleksyjnie pozostawić posiadany wóz – ich forma nie tylko wyraźnie przyciąga uwagę, ale i nierzadko wzbudza prawdziwy podziw!