Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Egzamin na prawo jazdy – najpoważniejsze błędy cz. 1

We współczesnym świecie, posiadanie samochodu nie tylko znacznie ułatwia życie, ale w niektórych sytuacjach jest wręcz niezbędne. Mowa tu przede wszystkim o wykonywaniu określonych zawodów (taksówkarz, kurier, przedstawiciel handlowy, itp.). Z tego powodu, ogromna większość z nas w pewnym momencie życia decyduje się podejść do egzaminu na prawo jazdy.

Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

Niestety, nie wszyscy kursanci są odpowiednio przygotowani do stojących przed nimi zadań. W poniższym artykule opiszemy w skrócie najpoważniejsze błędy popełniane podczas egzaminu na prawo jazdy. Warto jeszcze nadmienić, że większość z nich powoduje jego natychmiastowe zakończenie.

Drobiazgowość przede wszystkim!

Ponieważ na prowadzącym część praktyczną egzaminatorze ciąży bardzo duża odpowiedzialność, posiada szereg specjalnych uprawnień. Jednym z nich jest możliwość wcześniejszego zakończenia jazdy, w przypadku wychwycenia w poczynaniach kursanta rażących błędów.

Na czym polega egzamin praktyczny?

Egzamin praktyczny, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 27.10.2005, obejmuje sprawdzenie następujących aspektów:

  • wykonywania manewrów na drodze,

  • zachowania względem innych osób uczestniczących w ruchu drogowym,

  • umiejętności oceny zagrożeń (rzeczywistych oraz potencjalnych),

  • kultury jazdy,

  • panowania nad samochodem oraz jego mechanizmami.

Egzamin na prawo jazdy musi przebiec w całości

Ponieważ elementów podlegających sprawdzeniu jest wiele, a decyzja o zaliczeniu bądź oblaniu egzaminu jest niezwykle ważna, zdający może być pewien jednej rzeczy – nawet najmniejsza pomyłka zostanie zauważona i odnotowana. Pod koniec jazdy, egzaminator podsumowuje wszystkie części praktyczne, ale tylko wtedy, gdy egzamin przebiegł w całości. Osoby popełniające poważne błędy zakończą jazdę po 25 minutach lub nawet wcześniej!