Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

4 najciekawsze wakacyjnych kierunki z lotniska Warszawa-Modlin

Lato tuż, tuż… A wraz z nim pojawia się perspektywa długo wyczekiwanego urlopu. Nie masz jeszcze na niego pomysłu i zastanawiasz się, gdzie polecieć na wakacje 2022? Poniżej znajdziesz najciekawsze inspiracje na to, gdzie warto polecieć na wakacje z lotniska Warszawa-Modlin!

Pomysł na ciekawe wakacje: Neapol

Zobaczyć Neapol i umrzeć… Znasz to powiedzenie? Zdecydowanie się z nim zgadzamy! Kolebka pizzy położona u stóp wulkanu Wezuwiusz nad brzegiem Morza Tyrreńskiego i jednocześnie tętniące życiem miasto na południu Włoch otoczone licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Oto właśnie Neapol! Zapewniamy: nie sposób się w nim nudzić.

Wybierając Neapol na swój wakacyjny kierunek, warto poświęcić kilka dni na spacer po magnetycznym mieście, które zachwyca autentycznością.

Widok na Neapol - gdzie warto lecieć z lotniska Warszawa-Modlin

Będąc w Neapolu, koniecznie trzeba spróbować pizzy, której historia zaczęła się właśnie tam. Co do najlepszej pizzerii zdania są podzielone, ponieważ każdy ma swoją. Często wymienia się L’Antica Pizzera da Michele, Pizzeria Di Matteo oraz Pizzeria del Presidente. Jedno jest jednak pewne: w Neapolu nie da się zjeść niesmacznej pizzy!

W okolicy warto zwiedzić Pompeje oraz Herkulanum, czyli dwa antyczne miasta zniszczone przez wybuch wulkanu, ale świetnie zachowane do dziś. Oprócz tego warto wybrać się do Sorrento i zwiedzić wybrzeże Amalfitańskie, gdzie możemy wypoczywać na jednych z najbardziej urokliwych włoskich plaż.

Gdzie polecieć na wakacje: Rzym

Wieczne miasto, w którym niemal na każdym kroku historia spotyka się z teraźniejszością. Rzymu nikomu szczególnie przedstawiać nie trzeba. Stolica Włoch obfituje w zapierające dech w piersiach zabytki. Wystarczy wymienić chociażby Koloseum, Panteon, Fontannę di Trevi czy Schody Hiszpańskie. A atrakcji Rzymu jest o wiele, wiele więcej, a przyjemność z ich odkrywania – niesamowita.

Koloseum w Rzymie - gdzie warto lecieć z lotniska Warszawa-Modlin

W okolicy warto zobaczyć wulkaniczne jezioro Lagi di Bracciano, gdzie można także plażować, stare miasteczko niezwykle malowniczo położone na skałach pn. Calcata Vecchia, miasteczko z idealnie piaszczystą plażą, czyli Nettuno oraz położone nad jeziorem Albano Castel Gandolfo.

Rzym to także idealna destynacja dla fanów zakupów. Znajdą tu oni miasteczko outletowe McArthurGlen Designer Outlet, w którym znajdują się sklepy marek takich jak Michael Kors, Furla, Burberry, Calvin Klein i wiele innych.

Gdzie można polecieć na wakacje: Barcelona

Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii i jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Europie. To niezwykle przyjemne miasto położone jest nad brzegiem morza, a z drugiej strony otoczone górami i wzniesieniami.

Będąc w Barcelonie, warto przespacerować się słynnym miejskim deptakiem La Rambla i odwiedzić położony tuż przy niej słynny targ LaBoquiera.

Barcelona to też miasto kojarzone z Antonio Gaudim, sławnym katalońskim architektem i inżynierem i jednocześnie żywy skansen jego dzieł. Koniecznie zobaczyć trzeba (niedokończoną) liczącą niemal 100 lat świątynię Sagrada Familia, która zachwyca niespotykaną formą, u której podstaw leży próba przeniesiania praw natury do sakralnego obiektu architektonicznego. Dużą atrakcją jest także park Guell, kolejne dzieło Antonio Gaudiego, który w założeniu miał być osiedlem mieszkalnym z widokiem na całą Barcelonę. Tego planu nie udało się zrealizować, ale sam park zachwyca lekkością i kunsztem Gaudiego. Fanom sztuki z pewnością do gustu przypadnie też Muzeum Piccassa.

Gdzie lecieć na wakacje: Faro

Położone na południu Portugalii, nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego Faro to niezwykła gratka dla miłośników plażowania i pięknych widoków. To właśnie tam znajdują się najpiękniejsze portugalskie plaże. Każda z nich jest inna – są piaszczyste, położone u stóp klifu, są plaże z zatoczkami. Każdy znajdzie swoją ulubioną.

Faro - gdzie warto lecieć z lotniska Warszawa-Modlin

W przerwach od plażowania czas wolny można spędzić także na zwiedzaniu, ponieważ okolice Faro obfitują w ciekawe atrakcje turystyczne. Wymienić wystarczy położony na wyspach rezerwat Ria Formosa. Rocznie przebywa tu aż 30 tysięcy ptaków. Teren można zwiedzać łodziami lub kajakami, przygotowane są także ścieżki rowerowe i piesze. Oprócz tego będąc w Faro, warto zobaczyć także pokrytą wydmami wyspę Culatra oraz odkrywać zabytki w centrum Faro.

Wyjeżdżasz na wakacje? Zadbaj o parking

Wiesz już, gdzie warto lecieć na wakacje z Modlina. Poświęć teraz chwilę na przygotowanie planu podróży i dotarcia na lotnisko. Najwygodniejszym środkiem transportu, jest oczywiście własny samochód i zadbanie o parking. Najlepszy długoterminowy parking – lotnisko Warszawa-Modlin to Orange Parking. W tym artykule znajdziesz informację o korzyściach: Dlaczego warto wybrać prywatny parking koło lotniska? Sprawdź cennik parkingu, zarezerwuj miejsce i wypoczywaj beztrosko!