Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Podróż samolotem na weekend – czy to się opłaca?

Czasami weekend za granicą, np. w jednej z europejskich stolic może kosztować Cię znacznie mniej niż podróż do Warszawy. Wystarczy obserwować wybrane linie lotnicze, które znane są z niskich cen biletów. Pomocne są też różnego typu blogi podróżnicze i strony dedykowane taniemu lataniu i podróżowaniu. Czasami oszczędzić można wybierając wyjazd na ostatnią chwilę, a czasami decydując się na rezerwację nawet pół roku wcześniej. W dzisiejszym wpisie zdradzimy tajniki, jak tanio latać i czy to się naprawdę opłaca.

Polowanie na tanie bilety lotnicze

Wiesz, że ceny przelotów na stronach tanich linii lotniczych potrafią zmieniać się kilka razy dziennie? Być może spotkałeś się już z taką sytuacją: skusiła Cię niska cena biletu, lecz gdy chcesz go zarezerwować, nagle zmienia się na dużo droższą. Nie trać wtedy cierpliwości. Spróbuj wyjść ze strony i jeszcze raz wyszukać interesujące Cię połączenie. Ceny biletów na stronie internetowej zwiększają się przed weekendem, ponieważ to właśnie wtedy najwięcej osób planuje wycieczki. Możesz też zauważyć, że rano bilety będą miały inną cenę niż wieczorem. Dobrym sposobem na przechytrzenie algorytmu danej linii lotniczej jest wpisanie w wyszukiwarkę innej daty niż tą, która naprawdę Cię interesuje. Sam zauważysz, że przeklikując dostępne terminy, te późniejsze będą tańsze.

Oszczędzaj na dodatkowych kosztach

Wybierając się samolotem na weekend, z pewnością nie musisz zabierać ze sobą dodatkowego bagażu. Pamiętaj, że linie lotnicze doliczają za nie dopłatę. Lepiej ubierz się na cebulkę i zapakuj wszystko do bagażu podręcznego. Wbrew pozorom, możesz tam wiele zmieścić. Kosmetyki przelej do mniejszych pojemników lub nie bierz ich wcale. Jeżeli zatrzymasz się w hotelu to możesz mieć pewność, że w pokoju czekać na Ciebie będzie ręcznik i niezbędne akcesoria toaletowe. Tanie linie lotnicze oferują karty zniżkowe dla swoich klientów. Jeżeli często latasz, to zastanów się nad wyrobieniem takiej karty. Zapytaj znajomych, czy nie mają zniżki. Przy jednym locie można oszczędzić nawet 50 zł.

Szukaj okazji

Każdy miłośnik taniego podróżowania udzieli Ci tej samej porady. By znaleźć tanie bilety lotnicze i niskobudżetowy nocleg, musisz poświęcić na poszukiwania dużo czasu. Nie licz na to, że okazja spadnie z nieba wprost w Twoje ręce. Kiedy w końcu trafisz na bilet do Paryża za 20 zł, to zobaczysz, że warto było szukać.