Kontakt:

608 352 351

Zarezerwuj parking

Parkuj najbliżej lotniska Modlin - Warszawa

Całodobowy parking
tylko 50 metrów od lotniska!

Dostęp do Wi-Fi Możliwość dopompowania kół Pomoc przy uruchomieniu samochodu Dostęp do ogrzewanego miejsca dla podróżnych

Prawidłowe parkowanie

Manewr parkowania, zwłaszcza równoległego, to problem wielu kierowców obojga płci. Wymaga on nie tylko ogromnego skupienia i precyzji, ale również orientacji przestrzennej, wyczucia odległości i znajomości swojego auta. Czytając powyższą listę wymagań nie można się dziwić, że parkowanie równoległe spędza sen z powiek wielu osobom, ale w zatłoczonych centrach dużych miast jest to często jedyny sposób na znalezienie miejsca dla samochodu.

Parkowanie jako sztuka?

Niektóre osoby postanowiły przekuć parkowanie równoległe w pasję, czego efektem są liczne filmiki na portalach społecznościowych (przede wszystkim YouTube). W Księdze Rekordów Guinnessa znalazła się nawet kategoria „Najciaśniejsze parkowanie równoległe na wstecznym” (ang. tightest reverse parallel park), zaś aktualny rekord należy do Brytyjczyka, Alastaira Moffatta.

Parkowanie to podstawa

Manewr ten jest niezwykle ważny w codziennym użytkowaniu auta – bez jego dobrej znajomości nie mamy co liczyć na pomyślne zaliczenie egzaminu na prawo jazdy. Podczas nauki w szkole jazdy można poznać wszystkie techniki parkowania – równoległe, prostopadłe oraz skośne. Każde z nich prędzej czy później okaże się niezbędne do prawidłowego zaparkowania samochodu.

Najważniejsze tajniki parkowania

Co jest najważniejsze? Prawidłowa ocena odległości między naszym samochodem, a pozostałymi pojazdami i innymi elementami otoczenia (ogrodzenia, słupy, hydranty, itp.). Prawidłowo zaparkowane auto nie utrudnia ruchu drogowego ani pieszego, nie przeszkadza również innym kierowcom w opuszczeniu miejsca parkingowego.